Parole che hanno cambiato il mondo, Le

• Slovensko Slová, ktoré zmenili svet
všechny plakáty
Itálie, 2012, 54 min

Príbehy slávnych osobností, ktorých prejavy a výroky sa navždy zapísali do novodobých dejín ľudstva. V tejto sérii vám predstavíme najslávnejšie prejavy výrazných osobností moderných dejín, ktoré vyprovokovali historické zmeny.  Každá epizóda tejto série obsahuje rekonštrukciu historického kontextu, životopis osobnosti a text prejavu. A následne sa tvorcovia zaoberajú aj analýzou dôsledkov prejavu na našu súčasnosť.

Jednotlivé časti:
11. Sandro Pertini
12. Nelson Mandela
13. Barack Obama
14. Michail Gorbačov
15. Jásir Arafat a Jicchak Rabin (STV)

Marek1991

Príjemné prekvapenie takýto dokument. Celkom dobre informatívny, grafika tiež celkom dobrá. Talianske dokumenty sa mi začínajú stále viac páčiť. ()

kaposlav

Tolko sprostosti čo natrepali v tomto seriály nemá obdobu od činitelov až po komentátora. Dozviete sa akurát, že sa niekde niečo stalo, ale pravdu nie. No a to množstvo pokrytcov, cynikov a do toho tie pretvárky. To je asi súčasť politiky ovplyvňovania verejnej mienky ak nie aj celej mysle. ()

standsiller

Ako sa otvárali ústa ľuďom na ktorých stálo bremeno nastávajúceho vývoja ľudí stojacich pod nimi , alebo divákom pred televíznymi obrazovkami ? Rétorika a celkovo slová v duchu sofistami vyslovených myšlienok dokážu aj dnes podobnými dokumentami prinútiť divákov formulovať si vlastné nazbierané idey do vlažných verzií ich vlastných názorov. ()