Reklama

Reklama

Hvězda filmu Škola ro(c)ku, Jack Black, předvádí svůj dosud nejlepší herecký výkon v roli Dana Landsmana, typického nerda, který dostal za úkol uspořádat maturitní sraz po dvaceti letech. Dan doufá, že by se konečně mohl zbavit nálepky outsidera, kdyby přesvědčil Olivera Lawlesse (James Marsden – X-Men), kdysi nejoblíbenějšího žáka školy, nyní herce, aby se výročního setkání zúčastnil. Proto se vydává do Los Angeles, kde se šílená noc v hollywoodském stylu stane základem nečekaného přátelství a příčinou, proč se na tenhle maturitní večírek nikdy nezapomene. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (32)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Snímek "The D Train" dovede překvapit, a to je asi hlavní deviza této dramatické komedie s Jackem Blackem v hlavní roli. Jack Black většinu filmu ani moc nepřehrává, takže se vám jeho působení bude zdát celkem snesitelné. Ale samotné postavy se mi prostě nelíbili a pochopení toho, jaké je jejich místo v životě, mi přišlo celkem křečovité. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Veľmi chabá komédia, ktorá miestami pôsobila až príliš nútene. Kedysi bol Jack Black zárukou kvality, no čím ďalej, tým viac tie komédie upadajú. Samozrejme, občas sa na niektorých scénach a hláškach dalo zasmiať, ale ako celok nič moc. No a po dejovej stránke to bolo spočiatku celkom dobre rozohrané, dokonca aj zápletka sa celkom schopne vyrysovala, ale potom v druhej polovice to poriadne upadlo celé, až k 2 hviezdam. ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Zkrocená hora po "jackblackovsku". Ano, s trochou nadsázky se dá k tomuto filmu i takto přistoupit. Hlavní je, aby se k němu nepřistupovalo jako k ryzí komedii. Film totiž až tak jednoznačně neplní kritéria komedie. Humor v něm samozřejmě je, příběh na něm ale vůbec nestaví. Dvojka Andrew Mogel/Jarrad Paul nepíše úplně blbé scénáře, tohle je jejich režijní prvotina. Před nějakým časem zachraňovali (kariéru) Jima Carreyho, když mu napsali "Yes Man". Zfotrovatělému Danu Landsmanovi po letech do života vstoupí školní hvězda ze střední jménem Oliver Lawless, který je podle indícií zřejmě těžce za vodou, sklízí totiž úspěch s účinkováním v televizní reklamě na opalovací krém. I když je to velestupidní propagace výrobku, na Dana to udělá obrovský dojem, přičemž zavětří, že s ním by chystaný školní sraz po dvaceti letech mohl být pro něj spasením, mohl by se zbavit jednou provždy nálepky outsidera. Aby nápad zrealizoval, vydá se za dávným jakoby kamarádem až do jeho současného působiště, tím je Los Angeles. Danův život se po setkání s Oliverem obrátí vzhůru nohama. Pozná lásku mužů, uzavře pro svého zaměstnavatele fiktivní obchod, lže všem okolo. Dopad na sebe nenechá dlouho čekat. Oliver je suverénní floutek, který přátelství jen předstírá. Neprávem strhaný a neotřele vedený film našel hlavní hnací sílu v ústředních protichůdných charakterech, jež bravurně ztělesnili Jack Black a James Marsden. Ti mezi sebou vedou tichou válku, Marsden je idol, buldozer ženských srdcí a mužských análů, kdežto Black je jeho pravý opak, neatraktivní, obézní fotřík od rodiny. Zatímco většinu filmu je to nazírání na mužské ego hodně nestandardní, Marsden má navrch, závěrečné vyústění už se mohlo vyřešit jinak. Nechci spoilerovat, do zvoleného konceptu to tolik nezapadalo. Ovšem i tak je tenhle počin příjemným překvapením, které má nejblíž k hořké tragikomedii. A navíc se mně líbilo, že film uměl vyvolat dojem, že je inovativním a nevídaným ve svém žánru. 10/10 ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Jste populární. To je dobrý." Já tedy nevím, ale být předsedou pro setkání maturantů a internetově se proslavit tím, že mi nejslavnější absolvent prošťourá penisem řitní otvor, tak bych z té popularity patrně tak odvázaný nebyl. A z této "komedie" nejsem odvázaný už vůbec. Je to neuvěřitelně trapné, nevtipné a nebýt falešného obchodního jednání pohoďáka Olivera Lawlesse s technicky zaostalým šéfem Billem, tak bych s odpadem neváhal. ()

TheDon 

všechny recenze uživatele

D-bored. Kde jsou ty nejlepší časy mýho oblíbenýho Jacka Blacka? Kde jsou časy Tenacious D? Film vypráví o nenaplněných homosexuálních touhách ( no ony se vlastně naplnily) stárnoucího byznysmana. Vypráví sice nenásilně, ale taky nijak zajímavě, nebo poutavě. Škoda, těšil jsem se na Jacka, ale bohužel jediný co si z toho zapamatuju jsou dvě lehátka na sobě a homo scéna s Jamesem Marsdenem. Nic co by stálo za vzpomínku. 20% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v americkém městě New Orleans a okolí. (Terva)
  • Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2015. (Terva)

Reklama

Reklama