Brotherhood of Blades

Yang Lu

Yang Lu

Qiming Han

Nathan Wang

Nestačím se divit, že tohle je taková bomba podle některých, ale za mě to byl jen průměrný film, který ani v soubojích neměl co extra nabídnout. Musel jsem si několikrát opravdu ověřit, že chci hodnotit zrovna toto. Příběh byl klasicky po čínsku zamotán do intrik, což bylo samozřejmě plus. Ale celkově výsledek není dost dobrý. Dalo se to, ale celkově nic moc tento film.(10.5.2015)

Ta nejlepší Asie na konci roku !! Po Rurouni Kensin sjetej tento kousek, který úžasně drží filmové subžánrové tradice "šermírských filmů" a rozehrává asi 80 minut non-stop řežby se zbraněma. Furt a furt, nonstop řežba s 20 minutovou kecací vskuvkou. Trojička řezníků se šavlema" to má fakt v paži ;-)(28.12.2014)

Čínská variace na mušketýrské "jeden za všechny, všichni za jednoho" s trojicí velmi sympatických protagonistů, hojně obohacená spoustou typicky čínských ingrediencí (elegantní akce, kvalitní výprava, trocha lyriky, příběh vystavěný na řadě nosných osobních, morálních i emocionálních konfliktů, solidní dávka smutně rezignovaného fatalismu - a bohužel i ta nezbytná, cenzuře poplatná špetka ideologicky a eticky korektní uvědomělosti na závěr, bez níž by to popravdě bylo o dost lepší, ale které naštěstí není zbytečně moc).(8.9.2014)

Zprvu som sa v postavách dosť ztrácal, zistiť kto je kto, bol celkom oriešok. Ale po dostatočnom vykreslení všetkých postáv začal príbeh dávať jasné kontúry a celkom zaujímavú a pekne zapeklitú zápletku. Na Čínu veľké množstvo súbojov, hongkonskú kvalitu a vizuálnu efektnosť síce nedosahujú, ale sú na druhej strane realistickejšie (žiadne žabacie skoky či letecké svišťanie medzi strechami), efektívne a pekne drsné. Potešilo, že v súbojoch popri tradičných mečoch boli zapojené aj iné typy zbraní.(11.9.2018)

Člověk se vždycky rád podívá na akční film. Samozřejmě za předpokladu, že má akční filmy rád. Já je rád mám a proti čínské škole rozhodně nic nemám. V tomhle případě se nejedná o něco, co by mě doslova odzbrojilo, ale akční scény jsou povedené a navíc je zde příběh, který dává smysl a má i nějakou emoční hloubku.(3.8.2016)