Ženy v zemi Tálibánu (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2014, 26 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Dve odvážne slečny sa vybrali do Afganistanu. Nakrútili tam dokument akože o utrpení afganských žien. Do značnej miery však urobili film najmä o nich samých. A tak sa dozvieme, ako na nich na každom rohu striehla bomba alebo útok, necítili sa bezpečne. Len na terase hotela si dali slobodu zväzujúce šatky z vlasov dole. Zároveň sa trápili s vybavovaním miliónov náročných povolení. Taktiež nakukli do zákulisia neďalekej streľby s nafilmovanými mŕtvolami samovražedných útočníkov. Ak toto všetko vidieť v rámci necelej polhodinky, dá sa z toho nadobudnúť dojem, že utrpenie, podivuhodné väznenie a vzťahová bieda afganských žien je síce veľká, ale utrpenie českých žien v Afganistane je tiež obrovské, reznuté adrenalínovými zážitkami a byť tam pre české dokumentaristky veru nie je len med lízať.(26.9.2014)

Obdivuji autorky, že vůbec měly odvahu tam natáčet. Z pohledu ženy jsem si znovu potvrdila, jak jsem ŠTASTNÁ za to, kde jsem se narodila. Zajímavý dokument.(24.9.2014)

Zajímavý ale hrozně kráátkýý. Autorky na to šly skvěle, ale tohle by si zasloužilo tak o hodinu delší stopáž. Životních příběhů by se našly mraky.. :/(25.9.2014)

Příliš krátké. Příliš krátké. Příliš krátké.(10.6.2016)

Hodně silný dokument, a Lenka Klicperová s Jarmilou Štukovou natáčí dál ..na ČT2 běžel nedávno dokument o iráckých ženách a aktuálně holky natáčí v Indii oběti kyselinových útoků .. Je to sice asi smutné natáčení ...ale musím dát plný počet ..(9.2.2015)

Teda, tohle bylo silné. Kdysi někdo (snad arabista?) vysvětloval, že Islám má tři centra, které jsou jeho nedílnou součásti tvořící Chalífát (který teď bleskově šíří ISIL). Afghánistán, Saudská Arábie a něco v Africe (Niger nebo Somálsko). A tohle a to v Avfrice jsou něco mezi středověkem a nejhlubším peklem. Afghanistán je peklo. A takhle jsem se nebál (ale opravdu Nebál) snad u žádného hororu. Tohle, dámy, už radši nedělejte. A nebo nám to aspoň nepouštějte :) A nezbývá, než slušným Afghánkám a Afgháncům přát, ať ten boj s talibanem vedou, jak jen můžou, úspěšně.(24.9.2014)