poster

Ženy v zemi Tálibánu (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2014, 26 min

 • Marze
  ****

  Dokument nabere obrátky hned v úvodu kdy mladá žena říká, že ji dohodli sňatek s narkomanem. Neleze mi na rozum, proč tolik mladých českých žen tzv. vítaček jelo pomáhat mladým Afgháncům do uprchlických táborů aby se dostali do Evropy a v rámci multikulturalistické ideoloogie popírali právo každého státu na vlastní kulturu když arabská kultura všeobecně přezírá práva žen. A z Afghánci k nám přichází zpátky středověk, což je viděl i v tomto dokumentu. Při sledování dokumentu jsem si říkal, proč radši nepodpoříme porodnost evropských žen, než importovat tuto šílenou kulturu.(6.12.2018)

 • rockwoman
  ****

  Obdivuji autorky, že vůbec měly odvahu tam natáčet. Z pohledu ženy jsem si znovu potvrdila, jak jsem ŠTASTNÁ za to, kde jsem se narodila. Zajímavý dokument.(24.9.2014)

 • Radko
  ***

  Dve odvážne slečny sa vybrali do Afganistanu. Nakrútili tam dokument akože o utrpení afganských žien. Do značnej miery však urobili film najmä o nich samých. A tak sa dozvieme, ako na nich na každom rohu striehla bomba alebo útok, necítili sa bezpečne. Len na terase hotela si dali slobodu zväzujúce šatky z vlasov dole. Zároveň sa trápili s vybavovaním miliónov náročných povolení. Taktiež nakukli do zákulisia neďalekej streľby s nafilmovanými mŕtvolami samovražedných útočníkov. Ak toto všetko vidieť v rámci necelej polhodinky, dá sa z toho nadobudnúť dojem, že utrpenie, podivuhodné väznenie a vzťahová bieda afganských žien je síce veľká, ale utrpenie českých žien v Afganistane je tiež obrovské, reznuté adrenalínovými zážitkami a byť tam pre české dokumentaristky veru nie je len med lízať.(26.9.2014)

 • Nerd4Dreaming
  ****

  Zajímavý ale hrozně kráátkýý. Autorky na to šly skvěle, ale tohle by si zasloužilo tak o hodinu delší stopáž. Životních příběhů by se našly mraky.. :/(25.9.2014)

 • Straspytlik
  *****

  Teda, tohle bylo silné. Kdysi někdo (snad arabista?) vysvětloval, že Islám má tři centra, které jsou jeho nedílnou součásti tvořící Chalífát (který teď bleskově šíří ISIL). Afghánistán, Saudská Arábie a něco v Africe (Niger nebo Somálsko). A tohle a to v Avfrice jsou něco mezi středověkem a nejhlubším peklem. Afghanistán je peklo. A takhle jsem se nebál (ale opravdu Nebál) snad u žádného hororu. Tohle, dámy, už radši nedělejte. A nebo nám to aspoň nepouštějte :) A nezbývá, než slušným Afghánkám a Afgháncům přát, ať ten boj s talibanem vedou, jak jen můžou, úspěšně.(24.9.2014)