Dárek bohů (festivalový název)

• německý

Ein Geschenk der Götter

A Gift from the Gods

Německo, 2014, 102 min

Dárek bohů nabízí mile odvyprávěný příběh o skupince různorodých lidí, které však spojuje momentální nezaměstnanost a do jisté míry i škraloupy v osobním životě. Stejně jako divadelní hra, kterou společně nacvičují, je i život v podstatě jedno velké drama, ve kterém se střídá tragédie s komedií. V průběhu děje si jednotlivé postavy, ať už stály nohama na prknech nebo mimo ně, během společných setkání zasáhly do života a navzájem si pomohly se zbavit životních trablů. Ve výsledku jde o v jistém slova smyslu minimalistický a nenápadný snímek, který je však natočen nadmíru sympaticky a lidsky.(10.4.2019)

Nenáročné drama s prvky tragikomedie, které dokáže zaujmout hlavně svojí lidskostí. Herečka o kterou není už zájem se střetává s lidmi, co mají stejný problém. Společnost o ně nestojí a oni jsou tím zhrzeni. Působivé lidské příběhy na pozadí amatérského divadla. Snímek se mi líbil a zaujalo mě, že vlastně nešlo ani tak o to, aby nezaměstaní našli zase práci, ale hlavně o to, aby v sobě účinkující našli zase zápal a chuť do práce a naučili se vycházet s kolektivem. Viděno v rámci 'Das Filmfest' a hodnotím zaslouženými 4*.(24.10.2015)