poster

Michael Jackson - Stranger In Moscow (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

USA, 1996, 5:32 min

Hrají:

Michael Jackson
 • Selmicka2014
  *****

  Peckaaa(14.3.2015)

 • RoCho
  *****

  Kvalitní muzika, kvalitní video a jedinečný Michaelův hlas, co dodat? Perfektní práce. 5*(8.5.2015)

 • jasse
  *****

  Tohle je jedna z nejlepších písní v Majklově tvorbě. Majkl napsal její text (hudbu složil s Bradem Buxerem o několik let dřív) v roce 1993, na turné Dangerous, v deštivé Moskvě, kdy tehdejší koncert kvůli dešti (a neuvěřitelné organizaci) málem neproběhl. Je označována za svěží, nádhernou baladu v R&B stylu, kde je v pozadí dobře slyšitelná kytara Steve Lukathera a klávesy jeho kolegy Steve Porcara plus nádherný, čistý Majklův hlas. Černobílý klip k písni natočil režisér a fotograf Nicholas Brandt začátkem července roku 1996 v LA. Sledujeme v něm osudy šesti lidí: bezdomovce, ženy v kavárně, hráče basebalu, muže krmícího holuby, muže za oknem..a Majkla. Všichni tito jednotlivci jsou v izolaci mezi davem, což je hlavní myšlenka klipu. Jsou zde zpomalené efekty rozlité kávy, tříštícího se skla, letícího míče. V závěru klipu se dá do deště, lidé před ním prchají z ulic, jen těchto šest lidí ho po sobě nechává stékat…Tento nápad stál Majkla hodiny a hodiny natáčení v mokrých šatech pod proudy vody (kupodivu se na něm nic nerozpustilo, nerozpadlo a neodlepilo)….Výsledek je vynikající.(8.12.2014)

 • corpsy
  *****

  Vizuálne opulentný videoklip, ktorému tá farba ani nechýba. Staré dobré 90´s.(14.6.2015)

 • jurama525
  *****

  http://www.youtube.com/watch?v=pEEMi2j6lYE(25.10.2014)

 • - Michael Jackson napsal tuto píseň během světového turné, kdy byl v deštivé Moskvě v hotelovém pokoji a cítil se osamocený. (Polinecka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace