Depeche Mode live in Berlin (koncert)

Depeche Mode: Live in Berlin

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2014, 130 min

Anton Corbijn

Nikdy jsem nebyl na živém koncertu a nikdy neviděl jeho celý záznam. Tohle pro mě byl jeden z nejintenzivnějších zážitků v životě. V podstatě jsem pro tátu vybíral pouze nějaký dárek k narozeninám, a tak jsme šli na jeho oblíbenou kapelu do kina. Podotýkám, že Depeche Mode skoro vůbec neznám a tento styl hudby neposlouchám. To, co se ale v kině odehrálo, bylo něco tak dokonalého, že to nelze popsat slovy. Obyčejný člověk si řekne, že tohle se může líbit jen několikaletým fanouškům. Ale to vůbec, David Gahan to na pódiu rozjede jako nikdo jiný. Jeho perverze zde nechybí a přesně to je to, co celému tomu koncertu dodává tu šťávu. I přesto, že jsem většinu písniček neznal, ani chvíli jsem se nenudil (a to má koncert přes dvě hodiny). Užíval jsem si ho na 100 %. Pozadí jsou totiž v souladu s hudbou a je radost sledovat události odehrávající se na pódiu. Celý koncert se nese v duchu pozitivní nálady, diváci kooperují se zpěváky a celková atmosféra je naprosto brutální. Sólo Martina Gore bylo něco tak neuvěřitelně emočního, a poté, co se rozezněly tóny hudby, kterou jsem poslouchal v dětství, vyskočila mi husí kůže po celém těle. Neskutečný zážitek, který mě pravděpodobně donutí chodit do kina na koncerty častěji. 8/10(5.5.2017)

Anton Corbijn v jednom rozhovore tvrdil, že vo filme je málo pohľadov do publika, aby si divák užil koncert z pohľadu návštevníka. Našťastie to nie je pravda a tá druhá poznámka je blbosť, pretože to by musel byť celý koncert snímaný jednou kamerou. Ďalej tvrdil, že prestrihy do publika sú iba v prípade piesní, kde kapela spolupracuje s návštevníkmi, lenže to je v každej piesni. Setlist je fajn, veľa prekvapení neponúka, ale predsa sa len nejaké nájdu. Všetci vieme, že najväčšie hity nesmú chýbať. Škoda len, že sa zase jedná o nahrávku z haly, keď už prvá časť turné bola štadiónová, taký záznam z olympijského štadióna v Berlíne by bol monstróznejší. Ale zase lepšie, ako ho nahrávať z polorozpadnutých Pasienkov.(23.12.2014)

Koncertní záznam jak má být! Depešáci v Berlíně jsou o něco lepší než v Barceloně, kde se režisér zaměřoval na zbytečné detaily, jako jsou Gahanovy boty a podobně, a mnohem lepší než záznam z Milana, který doplatil na přílišnou kreativitu režiséra. Depeche Mode předvedli, jak u nich bývá dobrým zvykem, výborný výkon. Jen jsem si všiml, že různé klepy o rotržce mezi Davidem Gahanem a Andrewem Fletcherem se asi budou zakládat na pravdě, ti dva se v závěru, pokud jsem se dobře díval, ani neobjali a Gahan Fletcherovo jméno během celého koncertu jedinkrát nevyslovil. Ale to mi zase tak nevadí, jen doufám, že to nepovede k nějaké hlubší krizi uvnitř kapely. David Gahan tu opět potvrzuje, že je nejen skvělý zpěvák, ale baví také svými psími kusy publikum. Proti setlistu také nelze nic mít, jsem rád, že na záznamu zazní celkem sedm kousků z jejich posledního studiového počinu, který ve všech ohledech předčí Sounds of the Universe. Ještě bych zmínil skvělé projekce - ty jsou tak jako celý záznam z dílny Antona Corbijna. Projekce k Halo je přímo magická. 100%(13.3.2015)

Dvorní režisér DM Anton Corbijn zachytil na podzim 2013 kapelu v nejlepší možné formě. Od počátku osmdesátých let urazili pořádný kus cesty, což asi nejlépe vystihne porovnání současného špičkového bubeníka se zvukem elekrických "bicích" z prvních alb. Původně jedna z nejvíc New Wave kapel se od začátku osmdesátek do dneška přerodila ze soundu syntetických kláves do temnějšího kytarového stylu, což mě baví. Prvky Glam rocku přetrvaly, ale co :-) ... Na velkém plátně s Dolby zvukem - paráda.(4.5.2017)

Co k to mu dodat? Vynikající vystoupení, kde je vidět, kolik energie můj oblíbenec David společně s Gorem vyprodukovali. Nádhera. Enjoy the Silence předvedeno na mistrovské úrovni, ve vynikajícím a lepším kabátu. Záznam songu zde: https://www.youtube.com/watch?v=-_3dc6X-Iwo(28.10.2017)