poster

Lucie - Medvídek (hudební videoklip)

Hudební / Krátkometrážní

Česko, 1998, 5 min

Režie:

Filip Renč
 • Meow86
  *****

  Kontroverzní kokainem naplněný Medvídek. Bohužel, ve své době odstraněný novodobou inkvizicí z obrazovky TV Nova.(14.12.2014)

 • Miller
  *****

  Lucii moc nemusím. O to více si cením toho, že nazpívali tuto krásnou píseň. 90%(22.5.2017)

 • macco33
  *

  Nesvatá hodina medvídka proklíná, že odhodil korunu bez trnů. Medvídek ospalý pod křížem pokleká, chce pít. Kalichem sladkosti medvídka napustí do bříška jak to má rád. Koruna plyšová, vánoční cukroví, nikdo se nedoví o svatozáři trnový. Medvídek z Bogoty usnul a sní na kříži z Golgoty spí. Za třicet stříbrných z medvídka padá sníh. No a ti římští psi ho sjíždějí na saních o Vánocích. + a další a další sračky. Naprostá ubohost od dealerů drog o dealerech drog. Jo jo, ten, kdo má pocit, že zakázané ovoce nejlíp chutná, si tuhle přiblblou slátaninu občas pod vlivem zazpívá, hlavně když má pocit, že je hrozně IN...(21.12.2014)

 • Avathar
  *****

  Nádherný psychedelický videoklip! Ako malý som z toho mal nočné mory :)(15.12.2014)

 • MM_Ramone
  ****

  Pieseň "Medvídek" je poslednou skladbou na piatom oficiálnom štúdiovom albume "Větší než malé množství lásky" pražskej hudobnej skupiny Lucie. Vydali ho v roku 1998. Kontroverzný videoklip ku tejto skladbe natočil známy český režisér Filip Renč. Autorom hudby je Oskar Petr a inotajný text napísal gitarista Robert Kodym. Ja to vnímam ako jednu veľkú umeleckú metaforu, ktorá pod neškodnou mainstreamovou vianočnou hitovkou ukrýva vážnu kokainovú drámu. "Medvídek" z Bogoty usnul a sní na kříži z Golgoty spí. Zdá sa mi, že chalani z Lucie vtedy dobre vedeli o čom spievajú. ****(29.1.2015)

 • - Na základe diváckeho hlasovania bol videoklip vyhlásený za najlepší v roku 1998 a v roku 2001 bol divákmi zvolený ako najlepší český klip desaťročia. (Zdroj: kultura.idnes.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace