Adolf Hitler: The Greatest Story Never Told

USA, 2013, 350 min

Režie:

Dennis Wise

Adolf Hitler (a.z.), Heinrich Himmler (a.z.), Hermann Göring (a.z.), George S. Patton (a.z.)

27. dielny miniseriál opisuje príbeh Adolfa Hitlera, chlapca z obyčajnej rodiny, ktorého ambíciou bolo stať sa umelcom. Keď vypukla 1. svetová vojna, neváhal a sám sa prihlásil ako dobrovoľník. Bol hrdinom a získal Železný kríž II. a neskôr aj I. triedy. Po vojne sa zapojil do politiky a v Nemecku získal ohromný vplyv. A nasledovala hviezdna kariéra. Nikdy v živote sa nezmieril s potupnou Versailskou dohodou po prehratej prvej svetovej vojne, všetky zabraté nemecké územia chcel získať späť. A tak postupne cez rakúsku kvetinovú vojnu, československé Sudety, poľské Prusko a Gdansk nasledovalo Dánsko, Belgicko, Francúzsko, Británia a zuby si nakoniec vylomil na Sovietskom zväze. Dokumentárny film zaznamenáva vzostupy a pády Nemeckej ríše. (Volodimir2)

Gmisiycs

Slušně přehnaná propaganda z pohledu druhé strany, která sice jen zlehka oponuje mainstreamu, protože neobsahuje zdroje (např fotky dobových dokumentů), ale obsahuje nesporný prvek. Nutí člověka použít vlastní mozek namísto slintání oblíbených pravd z učebnice. Jak mainsteam, tak revizionismus je v současnosti neuvěřitelný blábol a paskvil, ohýbaný podle potřeb a mainstream je navíc chráněn zákonem tak, aby o tématu nebylo možno diskutovat a nedejbože se i nakonec dozvědět pravdu. Aby uchránili ti nahoře naši mentální integritu a naši svobodu projevu, vytvořili zákon, který zakazuje se zeptat: "Jak to bylo doopravdy?". Proto obdobné (až přehnané) dokumenty musí vznikat. MUSÍ! Jako protiváha nekonzistentního mainstremu. Dvě otázky jsou ale asi povoleny, tedy se zkusím zeptat. "Proč se od II. světové války již posedmé snížil oficiální odhad mrtvých židů v Osvětimi ze 6 na 2.5 milionů a jak je to možné, když zákon určil první číslo jako pravdu a od té doby se zákon nezměnil?", "Proč se změnily odhady, ale ne učebnice?". ()

DarioG

Konečne neskreslený pohľad na Adolfa Hitlera. Toto by si mal pozrieť každý kto sa zaujíma o 2 sv. vojnu. Väčšina dokumentov čo som zatiaľ videl boli plné Americkej propagandy. Vela vecí ktoré nám o Hitlerovi hovoria sú vymyslené a nie sú pravda. A dovolím si povedať že Hitler nebol o nič horší ako Stalin alebo Churchill! ()

dann7 odpad!

Myslím, že bych neměl problém s většinou informací, uvedených v tomto ... rádoby dokumentu. Rád se dozvím nové úhly pohledu na věc. Ale vydržel jsem pouze cca 20 min. Tzv. informace jsou zde podávány tak demagogicky, jako snaha o výplach mozku. Nevzpomínám si, že bych někdy s takovou frekvencí slyšel zdůrazňování, že „konečně se dozvíte PRAVDU...“. Rovněž dramaticky gradující hudba zněla s frekvencí neskrývající snahu filmu vygumovat divákovo myšlení a působit výhradně na emoce. Navíc, ani za těch 20 min. jsem se nedověděl nic, co bych už dávno nevěděl odjinud. ()

Jimclark

Boha jeho, on je to dokonce bezmála šestihodinový dokument? Já viděl prvních sedm 15 minutových dílů na úplně náhodných stránkách, kam mě zavedl něčí odkaz na youtube (až někam po tu část se sudetskými Němci) a měl jsem toho dost. Pak jsem se šel podívat sem, kolik mě toho ještě čeká, a nevycházím z úžasu. Nepopírám, že něco z toho bude zcela jistě pravda (například to, že veškerou vinu za 1. světovou válku hodili nespravedlivě na Německo, následně nesmyslně vysoké válečné reparace, nebo to, jak hnusně se potom chovali Francouzi a Poláci k prostému německému obyvatelstvu, které za nic nemohlo), jenže skoro to ve mně vzbuzuje pocit, jako by si scénář napsal sám Hitler, a pan režisér Wise bude nejspíš jeho nekritickým obdivovatelem. ()

ShakiraS odpad!

Tak tenhle dokument mě rozzuřil doběla! Jak někdo může vypouštět takové lži?! Vyjádřím se k pasáži o holocaustu. Můj pradědeček byl žid, prababička (jeho žena) židovka nebyla. Němci si pro pradědečka, jakožto žida, přišli a transportovali ho do Osvětimi, kde zemřel! A nebyl tam transportován proto, že by ho němci potřebovali chránit přes komunismem, ani proto, že by měl tyfus nebo vši, ale proto, že byl žid! Měli dvě děti - mojí babičku a její sestru. Němci řekli prababičce, ať vybere jedno dítě, protože děti byly jen z poloviny židovky, tak asi “stačilo” jedno! Prababička vybrala moji babičku, protože byla starší, a němci jí transportovali do Terezína. Naštěstí přežila, měla děti, vnoučata, a všem nám poskytla přímé svědectví zvěrstev, která němci páchali! Takže vy, co se tady rozplýváte nad tím, jak je v dokumentu konečně zobrazena pravda, byste se nad sebou měli hluboce zamyslet! ()