Dora aneb sexuální neurózy našich rodičů (festivalový název)

• Švýcarsko

Dora oder Die sexuellen Neurosen unserer Eltern

Dora or The Sexual Neuroses of Our Parents

Dora alebo Sexuálne neurózy našich rodičov

(festivalový název)

Karin Koch

Jann Anderegg

Zvuk:

Moritz Unger

"Dora" Je podľa mňa filmom, v ktorom viem oceniť jeho kvality, no súčasne si hovorím, že viac by som si ho už nepozrel, lebo to rozhodne nie je film, ktorý je príjemný na pozeranie a nekoná sa v ňom moc príjemné scénky, ktoré by som si niekedy chcel pozrieť znovu. Plus neviem, či by som sa chcel niekedy vrátiť k týmto postavám. V prvom rade ale môžem povedať, že sú v ňom zaujímavé nápady a je tu vidieť, ako sa dajú ľudia zneužiť. Najmä ak nerozumejú tomu, čo sa im reálne deje. A myslím si, že dráma, ktorou prechádzajú Dorini rodičia je veľmi opodstatnená a dobrá. Scénka, kde Kristen absolútne vybuchne je zvládnutá veľmi dobre a má svoju hĺbku, ktorú oceňujem. Zase na druhú stranu sú tu ale scénky, kde človek premýšľa, čo nimi chce film adresovať. Plus nemám najlepšie dojmy z úvodu a záveru. Stred podľa mňa šlape najlepšie. Celkovo som asi rád, že som film videl aspoň raz. Rozhodne to nie je film, ktorý by sa mi páčil, a určite sa už k nemu viac nevrátim. Ale k téme sa postavil dobre a podal ju dostatočne uveriteľne.(14.11.2015)