poster

The Adventures of Mark Twain

Animovaný / Rodinný

USA, 1986, 86 min

Režie:

Will Vinton

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $849,915Tržby Celosvetovo $-(20.11.2008)

 • berg.12
  ****

  Dětští hrdinové z knih Marka Twaina se ve vesmírném balónu kormidlovaným samotným autorem vydávají vstříct jeho osudové Halleyově kometě. První celovečerní film vytvořený technikou plastelínové animace provází tvorbou a osobností Marka Twaina. Bizarní, místy i docela temná a pro dětského diváka (a možná nejen něj) nejspíš ne úplně stravitelná podívaná, která si vysloužila i ban na dětských kanálech.(9.5.2008)

 • Tsuki003
  ***

  Jeden z nejdivnějších filmů, který jsem viděla :) Tahle loutková, nebo spíš modelínová :) animace je vážně krásná, doteď jsem jí viděla jen v české tvorbě. Ale kdo by si myslel, že je to jen nějaká hloupost pro prcky, tak rozhodně není. Popravdě, myslím že by to děti moc nechápaly. Nejzvláštnější scéna: The Mysterious Stranger...(30.5.2013)

 • SimcaJB
  *****

  Je veliká škoda, že tento film bohužel žádná česká televize bohužel nedávala, asi možná jenom v nějakém britském dlouhém profilu. Je dobré vidět, že animace není jen česká, která je na velké úrovni, ale i britská, která je též na velké úrovni. Film z roku 1986 je film, který za to vidět, nejen že má velké myšlenky, ale je velmi dobře na animován v rámci prvního použití plastelínové animace v britské animaci.(29.4.2012)

 • Svadbos
  **

  Zvláštne nesúvislý a neefektívny animovaný film, spájajúci kúsky Twainových príbehov so zaujímavým (ale rušiacim) pohľadom na temnejšiu stránku jeho osobnosti.Pôsobivé použitie metódy "Claymation" (kedy sú postavy ohýbateľné ako z plastelíny).(15.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace