Do hloubky webu

Alex Winter

Alex Winter

Keanu Reeves

Glen Zipper

Predne je dobre podotknout, ze tenhle dokument se mel jmenovat proste SILK ROAD, protoze ostatnimi aspekty deep webu a darknetu se zabyva vylozene okrajove. Jinak se ale jedna o velice poutavy, i kdyz ocekavane ponekdu jednostranny pohled nejen na legendarni market, ale celkove za hranici indexovaneho webu.(12.10.2016)

Dokument hodný zamyslenia: povoliť páchanie jedného trestného činu, aby sa tak zamedzilo páchaniu tomu druhému, alebo nie? Môžeme to nazvať menšie zlo, lenže fakt je ten, že napriek tomu, že by spoločnosť tolerovala predaj drog cez internet, aby tak zabránila prestrelkám či vraždám, nič nezmení na tom, že osoby, ktoré by sa takýmto spôsobom ľahšie dostávali k svojim dávkam, pod vplyvom týchto drog, budú opätovne páchať trestnú činnosť, len aby sa k tým drogám opäť dostali. A na všetko bude opäť doplácať obyčajný človek. Keď narkomana "prepadne" takzvaný "absťák", je ochotný urobiť čokoľvek, aby našiel prostriedky na ďalšiu dávku. Čiže opäť sme pri činoch, zločinoch, ako: krádeže, lúpeže, prepadnutia, vraždy a pod ... Takže otázka znie. Je to, alebo nie je spôsob, ako uzavrieť začarovaný kruh???(2.9.2016)

Typický přechytralý dokument, který se ohání tolika nepodloženými fakty, že úplně zatlačí ty pravdivé. Film neoplývá zrovna kvalitním dabingem a zrovna u dokumentu je to velmi rušivé. Vždy je vám předložen nějaký fakt, který je poté vyvrácen, aby mohl být znovu potvrzen. V této změti se člověk začne téměř určitě ztrácet. Díky tomuto dokumentu se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které však balancují na hraně mezi pravdou a konspirační teorií.(3.11.2016)

„You can take down a man, but you can’t take down an idea.“ Předně je třeba říct, že Deep Web se nezabývá temnou částí internetu obecně, jak by se mohlo z názvu zdát, ale odsoudit ho za to mi nepřipadá úplně fér. Propírá hlavně kauzu okolo Hedvábné stezky a skrz ni se dostává k vážnějším důsledkům a hlubším tématům, než by člověk zprvu čekal. Pokládá mnoho otázek, ale nesnaží se na ně najít jednoduché odpovědi, protože ty ani neexistují. Na Ulbrichta, DPR a Hedvábnou stezku se dá pohlížet z mnoha úhlů a samotný Ross Ulbricht se tu profiluje jako nečekaně ambivalentní a zajímavá osobnost. Deep web tak rozhodně není banální podívanou na jedno skouknutí, na které by člověk za chvíli zapomněl. Ze scénáře je cítit, že autorům šlo hlavně o to, aby donutili diváka nesežvýkat jednostranné soudy médií a tiskových mluvčí, ale o celé problematice začít přemýšlet a hledat vlastní pohled na věc. A to se jim – aspoň u mě – podařilo beze zbytku.(25.9.2015)

Název trochu uvádí lidi v omyl, jak už tu někteří zmínili v komentářích. Každopádně dokument o webu Silk Road taky není úplně k zahození. Některé citáty jsou opravdu zamyšleníhodné, jako třeba tyhle: "You can take down a man but you cannot take down an idea." nebo "Does it worth it to keep fighting till your last breath? Off course." a další. To s tou myšlenkou jsem ale slyšel už dávno, to nepochází z tohoto filmu.(19.11.2015)