Do hloubky webu

Alex Winter

Alex Winter

Keanu Reeves

Glen Zipper

Název trochu uvádí lidi v omyl, jak už tu někteří zmínili v komentářích. Každopádně dokument o webu Silk Road taky není úplně k zahození. Některé citáty jsou opravdu zamyšleníhodné, jako třeba tyhle: "You can take down a man but you cannot take down an idea." nebo "Does it worth it to keep fighting till your last breath? Off course." a další. To s tou myšlenkou jsem ale slyšel už dávno, to nepochází z tohoto filmu.(19.11.2015)

• Amper01

Zkusím to hodně zkrátit: Jestli byl opravdu obviněn neprávem mě mrzí. Přesto - úplně nevinný evidentně není, se stránkou prokazatelně spojen je. A jestli si už někdo zahrává s ohněm (byť v nějakém svévolně dobrém přesvědčení) musí počítat s tím, že bude buď popálen, nebo i úplně shoří. A k otázce č.2 - jestli může vláda zasahovat do soukromí - je to jakoby zločinec vytasil revolver, zatímco policista by měl podle zákona k dispozici jen prak. Dokud bude právo uměle drženo pár kroků za zločinci, nemůžeme se divit, že je nelze chytit. I toto má samozřejmě svou temnou stránku - že i mezi zastánci práva se ukrývají zločinci, a tudíž jsou nástroje spravedlnosti zneužívané i k dalším zločinům. Ale to už je zase úplně jiná kapitola...(3.8.2018)

Skutočný príbeh o tom, že keď sa niekdo postaví proti velkému americkému bratovi, tak nemá právo na prezumpciu neviny, nemá právo na spravodlivý súd a ochrancovia velkého brata majú právo na všetko aj na nelegálne získavanie dokazov atd. Najsmutnejšie na tom celom je, že toto sa odohralo v štátoch ktoré sa považujú za najviac slobodné a demokratické... Fuj jdu blejt velebnosti(20.7.2019)

Strašně těžké hodnotit. Tento dokument se nezaměřuje primárně na dark web samotný, ale na jeho součást Silk Road, a tedy převážně obchod s drogami. V rámci celého pojednání o Silk Road to je takový manifest za Rosse Ulbrichta, údajného hlavního provozovatele serveru, a střetávají se zde dva ultra fanatické proudy, které jsou mi ze samé podstaty odporné. Na jedné straně vláda USA, v současné době instituce, jež ze svého pohledu legitimně porušuje jakékoli zákony více než všechny „oficiální“ totalitní státy dohromady, jinými slovy instituce, jež za demokracii schovává to nejvíce nedemokratické zřízení, které se tímto slovem ohání a nebývale honosí. Ať už jsou to drogy, „řízený“ terorismus či absolutní porušování lidských práv, v tomto případě hlavně práva na soukromí dle čtvrtého dodatku. No, a na straně druhé tu máme levicový anarchismus v té nejradikálnější podobě, což považuji za nejvíce zhoubný prvek moderního světa. Ve výsledku se tedy nedozvíte nic zas tak zajímavého, ale spíše posloucháte různé názory a argumenty, kolikráte bez věcné podstaty, a hlavně nepodložené a nepodložitelné fabulace, navíc prakticky chybí nezávislý pohled na věc. Ale i přes tohle všechno se mi dokument líbil, neb svět skrytého internetu je vskutku fascinující místo. Těším se, až si pustím nějaké další dokumenty zabývající se tímto fenoménem a můžu jen doufat, že bude mít jejich kvalita vzrůstající tendenci.(4.1.2019)

„You can take down a man, but you can’t take down an idea.“ Předně je třeba říct, že Deep Web se nezabývá temnou částí internetu obecně, jak by se mohlo z názvu zdát, ale odsoudit ho za to mi nepřipadá úplně fér. Propírá hlavně kauzu okolo Hedvábné stezky a skrz ni se dostává k vážnějším důsledkům a hlubším tématům, než by člověk zprvu čekal. Pokládá mnoho otázek, ale nesnaží se na ně najít jednoduché odpovědi, protože ty ani neexistují. Na Ulbrichta, DPR a Hedvábnou stezku se dá pohlížet z mnoha úhlů a samotný Ross Ulbricht se tu profiluje jako nečekaně ambivalentní a zajímavá osobnost. Deep web tak rozhodně není banální podívanou na jedno skouknutí, na které by člověk za chvíli zapomněl. Ze scénáře je cítit, že autorům šlo hlavně o to, aby donutili diváka nesežvýkat jednostranné soudy médií a tiskových mluvčí, ale o celé problematice začít přemýšlet a hledat vlastní pohled na věc. A to se jim – aspoň u mě – podařilo beze zbytku.(25.9.2015)