Tři umělci se potkají 17 let po studiích a začnou pracovat na kabaretním vystoupení. Pevné přátelství jim ale rychle zkomplikuje láska. (Netflix)

Willy Kufalt

Asi takhle bych si představoval velký a nezapomenutelný zážitek v rámci žánru. Delší stopáž mi vůbec nepřekážela, neboť jí Hallström využívá tím nejlepším způsobem a dává možnost proniknout do vztahů i nálady mezi hlavními protagonistami, dovědět se o postavách postupně co nejvíc a rozvinout detailně jejich vztahy, stejně jako více vrstev příběhu. Od výrazně nostalgického vzpomínání tří kabaretních umělců na dřívější mládí plné nápadité tvorby a vystupování se dostáváme až k hlubší kritické sebereflexe a poznáním náročnosti „chytat druhý dech“. Přítomné definece, citáty, názory odborníků na téma lásky i rozvodu jsou vloženy tak chytře a spontáně, že jejich zařazení, které originálně prohloubuje zpracované téma, vůbec nepůsobí násilně. Magnus Härenstam a Brasse Brännström vytvořili fakt skvělou dvojku, tito dva sympaťáci, kteří výrazně spolupracovali i na scénáři, to dokážou spolehlivě utáhnout i ve chvílích, kdy se pánové dlouhou dobu ocitají na mrtvém bodě ohledně přípravy nového programu, a Pia Greenová jim to do třetice rozhodně nekazí. Ačkoliv romantické filmy příliš nevyhledávám, z Našeho štěstí jsem nadšen téměř stejně jako z vybraných filmů Claudea Lelouche, jehož v tomto směru považuji za téměř nepřekonatelného inovátora. Tohle na mě skvěle fungovalo jako komedie i jako drama. Velká spokojenost. 90% ()