Tajemství věstonických Venuší (TV film)

Dokumentární

Česko, 2015, 52 min

Velkorysé,zajímavé,dlouhé, nepřehledné pro laika...Absolon pan ego...(15.8.2017)

Rozhodující, šokující a přesto dost pravděpodobný výrok zazní na konci od prof. Olivy. Není sice založen na "vědě", ale na legendě, přesto je důležitým faktem.(26.12.2016)

U dokumentů jsou podstatné informace a podněty k případnému dalšímu studiu tématu. Těch Špalkův dokument nabízí tolik, včetně řady překvapivých odhalení, že mi vůbec nevadí konzervativní forma zpracování s probublávajícími momenty úsměvné amatérštiny. Téma kauzy druhé Věstonické Venuše je fascinující a nabízí notně záhadný a překvapivě strhující příběh, takže mu odpustím i těch několik historických a životopisných nepřesností, kterých jsem si stihl všimnout, a také místy upravené reality, možná pro efekt, možná jako značek k odhalení případných plagiátorů.(1.9.2017)

• gazogazo

Strašně zpatecnicka forma, ze který smrdí zatuchlina, na kouř zajímavý téma a chtěl jsem to dokoukat, ale nešlo to! Je z toho hrozná fraška!(29.8.2016)