Reklama

Reklama

Divoká Indonésie

(TV seriál)
  • Česko Krásy divoké Indonésie (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2015, 3x49 min

Obsahy(1)

Vydejte se spolu s tvůrci poznat krásy divoké Indonésie. Tropické ostrovy Borneo a Sumatra, které jsou domovem tajemných zvířat, centrální oblast zvanou Wallacea, ležící v srdci monzunového proudění, či ztracený svět Papuy... Ostrovy Indonésie jsou divokým rájem, ve kterém se daří gigantickým květinám a korálovým zahradám, varanům komodským, tygrům, lidoopům i pestrobarevným exotickým ptákům. Je až neuvěřitelné, že v tomto jedinečném regionu žije 15 % všech rostlinných a zvířecích druhů na světě. Ostrovní řetězec obepínající rovník vznikl uprostřed žhavých plamenů. Díky bouřlivým vulkanickým erupcím se zrodilo více než deset tisíc samostatných ostrůvků – některé jsou větší, jiné tvoří pouhý shluk kamenů vyčnívajících nad mořskou hladinu. Indonésie je jednou z posledních, skutečně divokých oblastí na světě. Krásy divoké Indonésie líčí fascinující dobrodružný příběh o bezkonkurenční invazi druhů, vyhynutí, izolaci a evoluci. Prozkoumejte neuvěřitelnou přírodu na tomto výjimečném souostroví. Odhalte společně s námi pozoruhodný způsob, jakým tady vznikl život, jak se přizpůsobil zdejším podmínkám, jak zahynul a znovu se zrodil během miliónů let neúprosného, ale spravedlivého procesu přirozeného výběru. (TV Prima)

(více)

Recenze (4)

boo-boo 

všechny recenze uživatele

Nebyť to len "ďalší z rady" famóznych BBC dokumentov Earth série, hodnotenie je absolútne. Wild Indonesia je rovnako ako jej predchodcovia nádherná spracovaním a fascinujúca tým, kam sa až kamera dostala, o to viac zamrzí (sporadické, ale predsa) opakovanie záberov medzi jednotlivými dielmi. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Moc hezký tropický les, neobvyklá fauna a flora. Zaujal mě květ zmijovce, který smrdí jak zkažené maso a mí o deset stupňů vyšší teplotu než okolí, čímž simuluje umírající zvíře a přiláká například hrobaříka, který je den uvězněn za účelem opylování a pak ho rostlina propustí. Škoda že ani slovo o megadevastaci těchto pralesů z důvodu, že se místní množí jak krysy, nebo zřizováním pouští z plantáží palem na palmový olej. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama