Pařížská blbka

Uletená Parížanka

The Parisian Bitch

Komedie

Francie, 2015, 82 min

Francúzska komédia inak. Snaha o nového ženského Borata v mixe záberov zo skrytej kamery. Celkom zaujímavý nápad, ktorý neskončil až tak tragicky, aj keď druhá polovica filmu už len varila z vody. Normálne by to bolo za dve hviezdičky, ale tretiu pridávam za tú ideu natočiť prakticky celý film skrytou kamerou. 55 %(13.2.2017)

• kaylin

Nápad dobrý, provedení také docela dobré, ale ta postava je tak neskutečně nepříjemná, že se na ní normální člověk vydrží dívat jenom chvíli. Asi v tom případě nejsem normální, protože jsem celý film dal v kuse, ale měl jsem co dělat, abych chvílemi nezačal křičet, jak moc je pitomá. Asi to fakt dobře zahrála. Přínos filmu samotného je nakonec spíše nulový.(18.10.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Nejhorší je, že jsem se ocitla v pasti v podobě toho největšího podvodu lidstva všech dob - v práci." Život obyčejných lidí není tím pravým životem pro Camillu a ta logicky chce více. Jenže to by se musela umět lépe narodit a nechovat se jako afektovaná kráva rozhazující kolem sebe dementní moudra. Tak nějak jsem přitom intuitivně cítil, že by situace zachycené skrytou kamerou mohly být vtipné, ale nedokázal jsem se postavit na vlnu humoru budoucí choti prince Harryho, takže jsem se za Camillu po celou dobu pouze styděl. Ano styděl, protože mi za ni bylo trapně. Nicméně jednu hvězdu za odvahu jí dát musím.(5.3.2016)

Hehe, ono je to překvapivě výborně udělané. Camille Cottin je femme fatale v tom nejzvrácenějším slova smyslu. Blbkovské nápady, ohnivý drive a francouzská přezíravost v jednom. Cokoliv se na plátně zrovna glosuje, je (pro mě neuvěřitelně) stylově promyšlené, plus samozřejmě v rámci té správně nekorektní nálady. Když blbka vysvětluje anglickým postarším dámám, že se dole pro prince Harryho celá depilovala, zdůrazňuje, že to bylo už v Paříži. Protože v místní Anglii není dobrá depilace. Jedním dechem se zamýšlí, že tím se dá vysvětlit, proč mají angličtí muži tak rádi zahrady a keře. Málokdy ztrácí dech.(13.8.2015)

Tento film by som hodnotil tak z dvoch strán. 1 - niektoré scény stáli za to, celkom aj pobavili, bral som to ako jackass. 2 - miestami zase to bolo až vrcholne trápne, a nemalo to nič spoločné s humorom, ktorý mám rád (ale tých bolo pre mňa menej ako tých vtipných). Pozoruhodné u mňa celkom bolo, že kvázi ten film mal aj nejakú zápletku, ktorú sa snažil vyriešiť, čo hodnotím ako plus. Myslím si, že na tento film musíte mať radi taký humor, ako sa tam prezentuje (nazval by som ho tzv. jackass humor, resp. svojský ). Ak takýto humor radi máte (ako ja) miestami sa pobavíte a poviete si, odkiaľ táto slečna berie na tieto veci gule? Ak takýto humor radi nemáte, tento film vám príde trápny a úbohý. Toť vsjo.(27.2.2016)

• - Když se Camilla (Camille Cottin) naštve při rozvážení turistů po Paříži, pronese francouzsky slavnou větu z filmu Hříšný tanec (1987): "Baby nebude sedět v koutě." (hansel97)