Pařížská blbka

Uletená Parížanka

The Parisian Bitch

Komedie

Francie, 2015, 82 min

Tento film by som hodnotil tak z dvoch strán. 1 - niektoré scény stáli za to, celkom aj pobavili, bral som to ako jackass. 2 - miestami zase to bolo až vrcholne trápne, a nemalo to nič spoločné s humorom, ktorý mám rád (ale tých bolo pre mňa menej ako tých vtipných). Pozoruhodné u mňa celkom bolo, že kvázi ten film mal aj nejakú zápletku, ktorú sa snažil vyriešiť, čo hodnotím ako plus. Myslím si, že na tento film musíte mať radi taký humor, ako sa tam prezentuje (nazval by som ho tzv. jackass humor, resp. svojský ). Ak takýto humor radi máte (ako ja) miestami sa pobavíte a poviete si, odkiaľ táto slečna berie na tieto veci gule? Ak takýto humor radi nemáte, tento film vám príde trápny a úbohý. Toť vsjo.(27.2.2016)

• Polnoch

Asi najvýstižnejší prívlastok je, že to bolo trápne. Osadenstvo a réžia sa na tom očividne bavili ale pre diváka to bolo prestrelené - podľa názvu uletené, ale v zlom slova zmysle. Improvizácia je skvelá vec, ale nemôže fungovať takým spôsobom, že sa pokúsime robiť všetko najprehnanejšie ako sa dá. Bol som v kine veľa krát, ale nikdy som nezažil, že by ľudia odchádzali počas filmu, no tu však ľudia odchádzali v húfoch. Priznám sa, že aj mne bolo miestami pri tom filme tak trápne, že som zvažoval útek. Tento film vysoko neodporúčam, je to interná zábava tvorcov, respektíve niekoľkých žien ktoré sa super zabavili ako nachytali ľudí v meste, no u publika sa to veľmi nestretávalo s pochopením. Je úplne pochopiteľné, že v každej skupine ľudí vznikne nejaký interný humor, no stavať na tom film je prinajmenšom ..hmm.. neprimerané? Najlepšie to ilustrovali záverečné titulky, v ktorých boli scény z natáčania a objavila sa tam jedna scéna kde režisérka a scenáristka padajú do kolien od smiechu, no reálne pri tej scéne niekoľko ľudí opustilo sálu a ja som tiež len krútil hlavou od znechutenia :)(16.10.2015)

Francúzska komédia inak. Snaha o nového ženského Borata v mixe záberov zo skrytej kamery. Celkom zaujímavý nápad, ktorý neskončil až tak tragicky, aj keď druhá polovica filmu už len varila z vody. Normálne by to bolo za dve hviezdičky, ale tretiu pridávam za tú ideu natočiť prakticky celý film skrytou kamerou. 55 %(13.2.2017)

Hehe, ono je to překvapivě výborně udělané. Camille Cottin je femme fatale v tom nejzvrácenějším slova smyslu. Blbkovské nápady, ohnivý drive a francouzská přezíravost v jednom. Cokoliv se na plátně zrovna glosuje, je (pro mě neuvěřitelně) stylově promyšlené, plus samozřejmě v rámci té správně nekorektní nálady. Když blbka vysvětluje anglickým postarším dámám, že se dole pro prince Harryho celá depilovala, zdůrazňuje, že to bylo už v Paříži. Protože v místní Anglii není dobrá depilace. Jedním dechem se zamýšlí, že tím se dá vysvětlit, proč mají angličtí muži tak rádi zahrady a keře. Málokdy ztrácí dech.(13.8.2015)

• M.i.k.e

pro mě osobně zklamání.Po trailerech jsem čekal něco trochu jako Borat a rozhodně víc humoru pramenícího z trapných situací.V tomhle případě to fungovalo ze začátku když byla Camilla ještě v Paříži.Po jejím přesunu do Anglie to začalo jít z kopce a i přes příjemnou stopáž sem se nudil,nemluvě o tom že bych se měl aspoň párkrát zasmát a ani to se nestalo...40%(2.3.2016)

• - Když se Camilla (Camille Cottin) naštve při rozvážení turistů po Paříži, pronese francouzsky slavnou větu z filmu Hříšný tanec (1987): "Baby nebude sedět v koutě." (hansel97)