Trader Horn

Clyde De Vinna

Irving Thalberg

Ben Lewis
  • Houdini

Oscar 1 nominace: Nejlepší film(8.4.2004)

Věřím, že tehdy musely okouzlovat ještě nezhýčkané publikum už jen ty záběry africké divočiny (občas film připomíná přírodovědný dokument) a záběry bizarně vystrojených domorodců. K tomu na svou dobu akční scény. Leč i když vezmu v potaz věk filmu, jsem trochu zklamán. Knihu Alfreda Aloysia Horna Dobrodružství na Pobřeží slonoviny, která měla sloužit co námět, jsem kdysi četl, ale v tomto filmu ji nepoznávám. Z krásně romantického vyprávění, vzpomínání a pábení starého dobrodruha zůstala zde jen běžná zamilovaná povídačka, které Hollywood sekal jak Baťa cvičky.(20.10.2015)

• - Herečka Edwina Booth se při tomto snímku v Africe nakazila malárií a také podivnou nemocí, kterou lékaři nazvali "horečka džungle", protože ji nedokázali jinak diagnostikovat. Hereččino zdraví se rapidně zhoršovalo a se společností MGM se soudila o milion dolarů. Mimosoudně se vyrovnali nabídkou 35 000 USD na léčení ve středisku tropických nemocí v Evropě.
    (Zdroj: kniha Hollywood bez masky: Humphrey Bogart). (Pavlínka9)

• - Původně se tento film měl točit jako němý, ale krátce po příjezdu do Afriky měl premiéru film The Jazz Singer (1927), který zahájil éru celovečerních zvukových filmů. V krátkém termínu se musela do Afriky dopravit zvuková aparatura. (Zdroj: kniha Hollywood bez masky: Humphrey Bogart) (Pavlínka9)