Enzo Ceccotti je zloděj, který žije v římském slumu Tor Bella Monaca. Jednoho dne skočí do Tiberu ve snaze uprchnout před policií a spadne do sudu s radioaktivním odpadem, který ho infikuje a obdaří nadlidskými schopnostmi v podobě neobyčejné síly a umění léčit. Postupně se z něj stává lidumil díky postižené dívce, která ho mylně považuje za japonského komiksového hrdinu Hiroshi Shibu, a pomalu se mění ze superzločince v superhrdinu, aby ji zachránil před psychopatickým gangsterem přezdívaným "Gipsy". (Cinemax)

pafka

Evropsky film kazdym coulem. Rozhodne mu to prospiva, ackoliv takove sci-fi toci jen v Hollywoodu. Ale ta normalni tvar tomu sekne a ma to jednu vyhodu. Netusite, co bude dal. Neda se to odhadnout, vse se odehrava nejak sejdrem, nejak jinak. To je hodne dulezite, preci nebudou tocit to, co se uz nekolikrat natocilo. Ale pozor, vynechte film s dabingem. Ten v tomhle snimku dosahuje absolutniho dna, absolutniho. To je etalon hruzy, precenens pro ceckove zpracovani. Hruza hruz. ()

mmiram

Zajimavej snimek, hlavni hrdina dost syrovej, zadnej sladous jako v amerikejch pocinech podobnyho zanru. Misty az dost brutality. Pozvolnej zacatek, vlastne celej film byl v pomalejsim tempu, ani chvili sem se ale nenudil. Mozna se z toho ale dalo dostat jeste trochu vic. Po vcerejsim zhlednuti Vetrelec Covenant mi to zas zvedlo naladu😀 ()

notozjano

Opravdu nevidím podobnost mezi tímto italským snímkem a americkým Deadpoolem, s nimž je tu srovnávan. Mezitím, co Deadpool je typický popkornový komiks a hlavní hrdina hláškuje jak o život, tento snímek na mě působil mnohem vážněji a hlavní hrdina je čistý introvert. Vzhledem k mému seznamu oblíbenců budu se tedy tvářit, že je ta podoba v příběhu, ale i to bych vyvrátil nejspíš, kdybych si pustil oba snímky k vzájemnému porovnání. No budiž. Kromě klasických spencrovek mě italská filmová tvorba míjí, o to víc jsem byl překvapen, jak schopně natočený to je. Atmosféra se dala krájet, drsnost některých scén a reálnost (třeba scéna s tramvají) jsou plusy a pak tady máme záporáka, který svým charakterem celý film slušně vede. Opravdu, budu- li k sobě upřímný, řekl bych, že jsem mu fandil o trochu víc, než klaďasovi a to i přesto, že je jasné, jak film dopadne. Je to za lepší průměr. ()

vinducha

Dospělé akční scifíčko , kdyby tam nebyla ta zápletka s toxickým sudem , tak je to jen akční krimi , ale pořád něco , co je určitě vysoce nad průměrem . Příběh životního ztracence , mizantropa a nihilisty Enza , kterému pomůže prozřít čistá duše v podobě krásné  , ale pošahané mladičké sousedky Alessie . ()

lucijesena

Pro mě objev Varů. Netradiční superhero movie s hrdinou, kterému nesejde na záchraně světa nýbrž na osobním obohacení. Dokud ovšem nepotká pološílenou fanynku japonských animáků s Jeeg robotem (mimochodem v Itálii na tom kdysi ujížděli všichni), která ho přesvědčí, že konat dobré skutky je lepší. Naprosto úžasně obsazený a zahraný záporák, připomínající svou šíleností Jokera Heatha Ledgera. ()

Baerdeller

Italský superhrdinský akční film. Překvapivě dobře zpracován, takže se nedostavuje pocit nedostatku peněz jako u některých eu (krom uk) filmů. Bohužel film stahuje dolů nepřekvapivě průhledný scénář. 3*** ()

ditri

Jasne to ukazalo, jak jsou soucasne komixove megasagy naprosto tupe. Sorry, ale srovnani s naivne trapackym vyhajpovanym Deadpoolem? No uffec. Mozna tak s Vyvolenym s bozskym Brucem W. Po X letech komix který me dovolil jej vnimat dele jak první tri minuty....jen nechapu proc mají všichni zaporaci vypadat jak Joker (ja bych ostatne vůbec všechny záporáky tak nejak predelal - co zaporak to stejne zahrana/napsana persona - no, ale nejsem za pisalskym stolkem...) ()

jioex13

Není to úplný průjem, ale natolik jednoduchý scénář k tomu nemá zas tak daleko. Celková kvalita a herecké výkony nic moc. Ani bych se nedivil, kdyby někteří slabomyslní jedinci zkoušel vlézt do sudu s chemikáliemi. Zkrátka není ani moc co psát o tomhle kousku, nenadchne, ale je tu i spousta větších kravin. Děj se veze tak trochu na jiných komiksárnách, ale kvalitou (nejen efekty) k nim má hodně daleko. A abych nezapomněl, ten Gipsy na konci mi tak trochu připomíná Jokera. ()

Pedro72

Podivná láska super-anti-hrdiny a bláznivé holky se smutným osudem na pozadí boje mafií... Člověk by čekal úplnou blbost. A ono naopak. Komiks se tu zapletl s neorealismem a francouzskou novou vlnou a výsledkem je zajímavé, neotřelé dílko. ()