Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Beauty and the Geek Australia (2009) (TV pořad)

První série se trochu hledá, proměny nejsou tak velké, úkoly jsou slabší a od začátku člověk měl pocit, že to vyhraje tým, ve kterém je jediná kráska s mozkem, což se nakonec taky stalo. Ale je to koukatelné. Druhá už je v mnoha ohledech vypilovanější. Bohužel produkce se rozhodla krásky prezentovat ještě více jako totální hlupačky. Podle mě až zbytečně drsně v tomto ohledu tlačili na pilu, protože některé krásky nepůsobily ani jako funkční lidská bytost... Na druhou stranu názorový souboj v soudní síni (S02E03) mezi Ellynie-May a Jessie na téma socialismus versus kapitalismus je naprosto epická záležitost. Třetí série už prezentuje krásky naštěstí trochu lidštěji, proměny jsou fakt výborné a produkce více tlačí na vytvoření reálných romancí. To se daří nadplán a několik párů pokračuje ve vztahu i po skončení natáčení, jeden z nich končí i svatbou. Spoiler: Samozřejmě všechny vztahy vybouchly a zmíněné manželství po pár letech skončilo rozvodem. Koncept této show, myslím, k vytvoření dlouhodobého vztahu v reálném světě příliš nenahrává. Čtvrtá série je dost podobná třetí, začínají se více objevovat "ponižující" úkoly typické pro moderní reality show. Pátá série mění moderátora (změna k horšímu) a celá se odehrává na Fiji. Příliš mi nesedla. V šesté sérii jsou australští geekové spárováni s americkými kráskami a humor se generuje hlavně z toho, že Američanky o Austrálii neví vůbec nic. Tato série je dle mě druhá nejslabší. A která je ta úplně nejslabší? Ta sedmá z roku 2021. Koncept show je dost překopán a je z něj spíš seznamka mezi... Mezi kým vlastně? Celé to působí strašně falešně. Vím, že i ty předchozí série nebyly stoprocentně autentické, ale tady je to extrém. Mezi geeky tak nalezneme namakaného fandu bojových umění, který v několika filmech působil jako herec. Ano, produkce mu nechala narůst otřesné vousy a on má rád Dungeons and Dragons, ale ten týpek je prostě pořád kus a je něco jiného než typický nerd. Změny jsou i na druhé straně, pár krásek znovu působí dost hloupě, ale nyní zde nalezneme i kočky s vysokoškolským titulem... Úkoly jsou divné a podle mě výsledky soutěží "zmanipulované" (=rozhodnuto v produkci podle toho, aby byl výsledek divácky zajímavější). Průběh soutěží nikdy není ukázán příliš přehledně a o výsledku rozhoduje moderátorka nebo jiná osoba. První tři díly se navíc moc neděje a účastníci jsou párováni dle šancí na vytvoření páru. Nevím, tento formát mi k chuti nepřišel. Moje osobní hodnocení od nejlepší k nejhorší sezóně: S03>S04>S02>>S01>S05>>>S06>>>>>>>>>>>S07

Planeta Singli 3 (2019)

První třetina filmu se mi moc líbila, až mi na mysli vytanuly myšlenky, že to nečekaně vypadá na nejlepší díl série. Bohužel zbylé dvě třetiny jsou natahovaná nuda. Škoda,  opravdu jde o nejslabší díl série. 2**

plakát

The Masked Singer (2019) (TV pořad) odpad!

Proti australské verzi zde najdeme o dost horší kostýmy (s hrstkou výjimek jako psychokrálík apod.); nižší kvalitu má i choreografie účinkujících - v Austrálii ten manérismus zahráli účinkující lépe. Až je to divný, že i sportovci a podobná potenciální netáhla z Austrálie dokázali předvádět lepší herecké výkony než americké celebrity... Tam předpokládám musel být obrovský rozdíl v přípravě a tréninku jednotlivých představení. V US verzi dále najdeme otřesnou porotu, vyjma Kena Jeonga, ale i ten tedy zůstal za mým očekáváním. Moderátor Nick Cannon je nesympatické, toporné dřevo a celý průběh show působí sterilně, uměle a obecně nezáživně... Australská verze mě zaujala, americkou bylo nemožné sledovat a po třech dílech jsem zbytek proklikal zrychleně na internetu. Jediným kladným okamžikem zde byl Medvídek ze třetí série.

Hellboy (2019)

Kýčovitý kousek, inteligenčně odpovídající úrovni dvanáctiletým pre-teen dětem, říznutý extra dávkou brutality. O tom ani nemá cenu víc psát. Už se těším na zítřek, až si na nic z tohoto veledíla nevzpomenu. 1*

Furie (2019)

Začátek docela utahaný až jsem to chtěl vypnout. Nakonec jsem ale rád, že jsem to neudělal, protože ono se to časem rozjede. Film obsahuje spoustu akční choreografie, která zůstala stále relativně přehledná a velice dobře se na ní koukalo. Příběh je blbý, ale člověk na tenhle typ filmů nekouká kvůli příběhu, že? Pro mě se jedná o příjemné překvapení. Podobné (ale lepší) korejskému Aknyeo. 3***

plakát

The Grand Tour (2016) (TV pořad)

První díl byl napumpovaný penězi, ale obecně první sezóna měla spoustu otravných momentů jako Američan nebo "umírající" celebrity. Druhá se už těchto segmentů zbavila, ale stále měla spoustu otravných momentů (závodící celebrity) a k tomu hned několik mizerných epizod (Chorvatsko, hlavně poslední Mozambik wtf?). Třetí odstranila i závodící celebrity a celkově kvalita šla nahoru. Plus zdá se, že vystříhnuté segmenty nahradily úseky z historie, které jsou naprosto parádní. Části o Jimu Clarkovi, Porsche 917, Corvetě Neila Armstronga byly výborné. A mongolský speciál S03E13 je asi jedna z nejlepších epizod, které jsem od místního tria viděl a to počítám i starší Top Geary. Není náhoda, že zrovna tato epizoda má na IMDB epické hodnocení 9,8. Epizody jsou samostatné, takže pokud se chcete na nějakou epizodu podívat a nechcete sledovat celé série, tak bych doporučil právě S03E13.

plakát

Life Sentence (2018) (TV seriál)

Začátek není špatný, ale každý následující díl má sestupnou tendenci. Poslední dva byly naprosto nekoukatelné. Seriál se příliš upnul na "laní pohled" Lucy Hale, trochu připomínající Alexis Bledel z Gilmorek. Zrušeno po právu.

plakát

Když Harry potkal Sally (1989)

Za poslední rok 2018 jsem udělil maximum hvezdiček jen třikrát, přičemž v roce 2017 dokonce jen jednou. Už jsem si začínal myslet, že jsem starý morous, který setře každý film nehledě jeho kvality. Není to pravda - současné filmy akorát stojí za číču. A filmy jako When Harry Met Sally to jasně ukazují. Dnešní romantické komedie ve srovnání s ním vypadají, jak kdyby jejich scénáře psali lidé po lobotomii. Tuctové, často fekální, trapné, kýčovité. Tento film je přesný opak - ty rozhovory jsou tady perfektní. Jsou inteligentní, uvěřitelné, hravé, ale zároveň hluboké a to vše bez pseudo trapné omáčky, ve které se občas topí některé moderní filmy... navíc ve člověku chvíli vydrží a rezonují i po skončení závěřečných titulků. Jo, konec typicky devadesátkově naivní, ale to je něco s čím se počítá. Jasných pět hvězdiček.

Ovládací panel