Během druhé světové války se několik členů posádky americké lodi potopené německou ponorkou v Atlantickém oceánu zachrání v malém člunu. Mezi milionáře, známou novinářku, úspěšného obchodníka, radiového technika, zdravotní sestru, námořníka, matku s dítětem a číšníka, se ironií osudu dostává také jeden muž z německé ponorky. Následující hodiny na moři, jež deset lidí prožije společně na malém prostoru, se stávají konfrontací a tvrdou zkouškou jejich charakterů... (oficiální text distributora)

AshT

Důkaz toho, že k natočení skvělého filmů mistrovi stačí pouze záchranný člun. Příběh je velice dobrý asi jediné co bych mu vytknul je zaujatost proti Němcům, ale není se čemu divit film je značně ovlivněn 2. světovou válkou. A Steineck byl Američan takže se snažil povídkou podpořit americkou hrdost. ()

Marat

I když film vůbec nevypadá na to, že to točil sám Pán Hitchcock, tak je film velmi dobrý. Nečekal jsem, že lze natočit film, který se odehrává celý na jednom člunu. Minimalistické pojetí v množství obsah nebo prostředí je velmi dobře stvárněno ale čekal jsem trošku více propracovanou psychologii některých herců. Ale rozhodně skvělý film ()

dobbin

Jedna z přehlídek charakterů v post-katastrofické situaci, teď však omezena na pár metrů čtverečních a přesto funguje a nenudí...Cameron vám ukáže, jak se Titanic potopí, Hitchcock vám ukáže lidi v záchranném člunu..Dobrá skládačka. ()

Kenneth

Tento film působí, že nebyl natočen ve 40., ale v 60. letech, většinou k jeho škodě. Každopádně přesto, že se celý děj odehrává na člunu uprostřed moře, nenudí. Všechny postavy jsou čitelné od začátku, kromě jedné a člověk nikdy neví, co v následující chvíli udělá, přestože ze všech působí nejklidněji. Film nijak nedopadne, protože nemá konec. Nemá konec ne proto, že by na něj Hitchcock zapomněl, ale proto, že to natočil Hitchcock. ()

BenchPress

Určitě ne nejlepší Hitchův film, ale ukažte mi, který režisér by dokázal téměř 100 minut zaujmout pár postavami na jednom člunu. Nějaké napětí tam bylo a těžko bych dával pouze tři hvězdy. Herecké výkony jsou tak přirozené, až to ve mě vyvolávalo dojem, že se to opravdu stalo. Závěr docela hezky graduje a pro celou posádku je to pořádná zkouška nervů. Slušné. 4/5. ()

pollstro

Psychologické drama z prostředí záchranného člunu nacházejícího se ve válečném prostředí Atlantiku v období 2. světové války. Po formální a technické stránce se jedná o mistrovské dílo, které využívá maximální potenciál z malého prostředí, pro které platí jedno jediné pravidlo - kamera nikdy neopustí loď. Psychologická studie všech zúčastněných je prostá a zcela jednoduchá. V žádném případě se nejedná o akční katastrofický film, ve kterém by Hitchcock skvěle využil svoji osobní dokonalou práci s napětím, které by na takto malém prostoru dokázalo rozehrát více než nervy drásající drama. Navíc ze všeho je lehce cítit náznak komerčního filmového díla plného propagandy, které slouží jako příspěvek k válečnému úsilí tehdejší doby. "Dying together's even more personal than living together." ()

Buxholka

Dnes by se natočilo stejně, jen by to bylo pravděpodobně na barvu :) Jako bonus je autentický pohled na vztah k Němcům v průběhu druhé světové války. ()

symbiotic

Pokud se někdo pustí do celovečerního filmu a zvolí tak minimalistickou scénu, tak musí přesně vědět co dělá. Hitchcock si téměř nikdy nehraje s mysteriózní pointou, naopak jí často nabídne divákům na zlatém podnosu už v první polovině filmu a do konce svého díla jí jenom rozvádí do prostoru, za použití všech os. ()