U trati (festivalový název)

• Rumunsko

Daniel Mitulescu

Zvuk:

Thomas Huhn
  • Fajla

Nemůžu si pomoct, ale tohle se mi opravdu moc nelíbilo. Audio-vizuálně ten film působí velmi zajímavě a dokáže vás vtáhnout. Prostředí poblíž železniční trati působí takovým zneklidňujícím dojmem na jedné straně a zvláštně přitažlivým na straně druhé. Když vás ale pojetí filmu a prostředí vtáhne, nakonec zjistíte, že děj je dost prázdný a že hlavní hrdinové jsou otravní lidé, se kterými se prostě nedá sympatizovat. 40%(6.7.2016)

Vizuálně je film nápaditý, scénář ze svatby je a la Kusturica, ale scénář je nudný, chybí dějová zápletka, postavy jsou nevýrazné, stereotypní... Ada Condeescu rozhodně potěší divákovo oko. Trochu málo, čekal jsem po Loverboy od C. Mitulesca víc.(10.8.2019)

• Bebacek

Díky bohu za tu pěknou herečku. A její poprsí bez podprsenky.(7.7.2016)

Adrian se vrací po roce domů, kde ho čeká, nebo již nečeká, absolutně svůdná žena Monika a synek a zjišťuje, že její tělo může být pro něj definitivně ztraceno. To, co mu během roku sešlo z mysli (protože z očí), se této noci vrací s palčivou viditelností a žádostivostí. Všemi civilními prostředky se jí snaží získat zpět. Začíná dlouhá noc, která rozhodne o tom, zda zůstane nebo se vrátí ke své šéfové do Itálie. Tam si nechal dvířka, pro všechny případy, stále otevřená. Pozn.: A kdy se rozhodlo? V okamžiku, kdy projíždějící vlak donutil Moniku přejít na Adrianovu kolej. O těchto věcech se nehloubá logicky ani mysticky, prostě se takové stávají.(2.8.2019)

Skvěle budované komorní napětí, které kontrastuje s odlehčeným pozadím rumunské veselky doplňuje zručná kamera a dobrá hudba. Nápaditě napsané drama je jedním z nejlepších filmů 51. ročníku KVIFF.(11.7.2016)