For a Few Bullets

• Čína Kuai shou qiang shou kuai qiang shou (více)

Vavča

Stylová akce, která se zjevně inspirovala http://www.csfd.cz/film/238353-hodny-zly-a-divny/komentare/ Žánr mandžuský western nám opět ožívá. Můžete se těšit na hodně odbržděnou over the top akci, zajímavé charaktery. Zápletka se točí okolo artefaktu z doby dynastie Yuan po kterém touží japonská okupační správa Mandžuska i čínský odboj. Boj svede dohromady párek zlodějů, hrdinku odboje Ruo Yan, kterou perfektním způsobem ztvárnila Zhang Jing-chu, která tak dává ožít dost mrtvému a potlačovanému žánru Girls with guns. Je to právě ona (a částečně i Kenny Lin), kdo drží svým výkonem film nad vodou, dává mu šťávu. Číňané se naučili opět lépe používat CGI a různé efekty, ale na kvalitu a úroveň svých sousedů v Koreji to ještě není. Velmi zábavný film, když na něj nebudete klást žádná očekávání. Film zvládá doručit akci, komedii i romanci, aniž by někde výrazně škobrtl, ale v korejském vzoru, nebo http://www.csfd.cz/film/270789-zapadni-vitr/komentare/ uměli pod kotlem zatopit více. Přesto ten film stojí za to vidět má v sobě prvky westernu, východní i západního akčního filmu a něco inspirace z estetiky PC her, já bych tomu dal 7.5 z 10. Filmem probleskuje národní sentiment v podobě nelidského japonského záporáka s nadpřirozenými schopnostmi, který jakoby vypadl z Wolfensteina, jsou zde v nelichotivé roli i Rusové, Američané. Účtování s minulostí je však naprosto pochopitelné, když si člověk přečte, čím se zabývala jednotka 731 jak její nejvyšší představitelé unikli po válce odplatě. Edit 8.12. 2020 Po pár reprízách zvyšuji na čtyři hvězdy, Čang Ťing-čchu je vynikající herečka, akční hrdinka, film má říz jako máloco z tého dekády. Navíc díky filmu jsem přišel na zapomenout podstatnou historickou událost https://www.amazon.com/1929-Sino-Soviet-War-Nobody-Studies/dp/0700623752 ()

EvilPhoEniX

Trailer se mi líbil více než samotný film. Ono je to celé až moc komediálně laděné což zásadně nemusím, ale nemohu upřít stylový vizuál a neokoukanou akci, na kterou se dobře kouká. Hlavní hrdina mi příliš neseděl. V pohodě jednohubka. 60% ()