Boj

Série(2) / Epizody(26)

Také malé výzvy každodenního dětského života mohou být velkým zápasem. Norský seriál s velkou mírou nadsázky. Norský hraný seriál přichází s geniálním nápadem, že život, a dospívání obzvláště je vlastně jedním velkým kláním. Jak lépe pak tento fakt zpřítomnit, než přidáním sportovních komentátorů. Každodenní překážky, jimž čelí jedenáctiletý školák Stian, tak neustále glosují a hodnotí duo zapálených komentátorů, kteří zůstávají jemu i všem ostatním skryti. A že bude co komentovat, protože Stiana čeká náročná sezóna plná zapeklitých výzev jako jak se dostat do školy včas, jak prodloužit doma večerku, jak nebýt spatřen s tátou v trapném cyklistickém ohozu, jak přemoct strach ze tmy, jak se vyvlíknout z večeře s nenáviděným jídlem, jak zamaskovat před spolužáky prdnutí, nebo také jak oslovit novou spolužačku. Stiana čeká více než dvacet takovýchto obyčejných, ale o to více záludných i náročných utkání a my, spolu s komentátory, budeme svědky toho, která z nich skončí výhrou, prohrou, či remízou... Díky originálnímu konceptu, hravě nápaditému zpracování a především ohromnému pochopení pro dětský život se tvůrcům podařilo vytvořit seriál, který nemá obdoby. Namísto dospěláckého mentorování a kárání dokáží vystihnout dětský pohled na konkrétní situace a při tom nedidakticky, ale s humorem nabídnout pohled na to, jak manévrovat výzvami, které každý dospělý až příliš dobře zná (ačkoli to málokdy přizná) a kterými si každé dítě musí v nějaké podobě projít. (Česká televize)