Euforie

(festivalový název)
  • Švédsko Euphoria (více)

Oceňovaná švédská režisérka natočila podle vlastního scénáře drama o otevírání a léčení starých ran. Film zasazený do blízké budoucnosti sleduje cestu dvou povahově odlišných a léta odloučených sester na tajemnou evropskou kliniku. Ines doprovází Emilii a do poslední chvíle netuší, kam sestra výletem do luxusního resortu míří. (Febiofest)

Merlinousek

Jak uchopit komentář k tomuhle? Těžko. Velmi těžko. V databázi to má velmi málo procent a nedivím se. Film je tak hluboký, jako málo kdo z nás. Drtivá většina diváků film neprožije. Pochopitelně pak bodují nízko. Komu NENÍ téma smrti blízké, asi by se na to neměl dívat. Hloubku filmu nepochopí, ztratí čas. Výkon Alicie a Evy je oskarový, ba dokonce víc než oskarový. Smekám. Těžce smekám a v největší pokoře se klaním těmto ženám, které zahráli tak moc lidsky, tak moc s láskou, tak moc hluboce, že se hluboce, hluboce klaním. ... ... jo. Téma smrti je mi blízké. Já film prožil. A dostalo mě to. Kdo se na to cítíte, dejte si ho, dostane i Vás. ()

krchopetra

Eva Green na nerozpoznanie, Alicia Vikander opäť precítená a dôveryhodná. Film o podivnom detstve a podivnom vzťahu dvoch sestier, ktorý sa od problémov a nezhôd oprostí až vtedy, keď je už trocha neskoro. Mierne depresívne a dejovo rozťahané, ale herečky pozornosť diváka celkom udržiavajú. A bonus. Ak chcete vidieť sólový odviazaný tanec Tywina Lanistera, pusťte si tento film. Geniálny herec. ()

Mates Hradecky

Tagy: smrt, venkov, deprese, sestry, rakovina, eutanazie- uvedeno dole na této stránce. Dalšího komentáře netřeba. Chybí tag: zbytečný film. ()

angel7464

Souhlasím s Pushover. Nádherný film, herecké výkony...opravdu silný zážitek. Co se týká financí, Vikander to spoluprodukovala, má vlastní produkční společnost Vikarious. Jinak by asi takový film taky nevznikl. ()

Pierre95

Film docela nuda, jediné, kdo to opravdu držel nad vodou byla Eva Green, kvůli které jsem film nakonec dokoukal, což mi dalo hodně sil... Škoda. Třetí hvězda je právě za Evu. ()