foto

Alicia Vikander

  • nar. 3.10.1988 (32 let)
    Göteborg, Göteborgs och Bohus län, Švédsko

Biografie

"Je těžké vnímat svoji vlastní přítomnost a nedovolit tak svým myšlenkám, unášených velkou dávkou nostalgie, aby se rozutekly na různá místa vaší fantazie. Miluji divadelní prostředí, především zákulisí. Hra se odehrává na jevišti, ale to pravé kouzlo zůstává ukryté jinde. V šatnách, chodbách, v různých zapomenutých útrobách těchto budov. V místech, kde naprostý chaos vládne spolu s tichem a klidem, a jediné co slyšíte, je váš dech."

Alicia Vikander, švédská vycházející hvězda narozena 3. října 1988 v Göteborgu, je původně profesionálně cvičenou baletní tanečnicí. Několik let strávila učením ve švédské královské baletní škole a následným praktickým tréninkem ve Stockholmské opeře, kde naslédně propůjčila svůj talent postavám v divadelních hrách Les Misérables a The Sound of Music. Lásku k tomuto prostředí získala již od mala. Její matka, Maria Fahl Vikander, je divadelní herečkou a svoji dceru brala s sebou na představení již od jejího útlého věku.

Prvním snímkem, který Alicii pootevřel vrátka do světa filmu, bylo drama z švédské produkce TILL DET SOM ÄR VACKERT (Pure). Za ztvárnění dívky Katariny získala národní ocenění Nejlepší herečka v hlavní roli a také spolu s dalšími vycházejícími tvářemi byla oceněna na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně.

Po tomtu prvním velkém úspěchu získala hlavní roli ve filmu KRONJUVELERNA (The Crown Jewels) a v historickém snímku EN KONGELIG AFFÆRE (A Royal Affair). O roli v tomto historickém dramatu stála natolik, že se pro roli královny Karolíny Matyldy Hannoverské naučila základy dánštiny. Kostýmové drama již bylo oceněno na několika filmových festivalech a mladou Alicii poponeslo o malý krůček dál v její kariéře.

Na podzim roku 2012 ji můžeme vidět jako princeznu Kitty Scherbatsky v nové adaptaci světového románu ANNA KARENINA. Na režisérskou stoličku usedl Joe Wright, který již v minulosti dokázal, že tento druh filmů umí velmi dobře. V hlavních rolích se představí Keira Knightley, Jude Law, Aaron Johnson, Alicia Vikander a Matthew Macfadyen.

Tím ale kariéra této nové tváře filmového průmyslu zdaleka nekončí. V druhé polovině tohoto roku by mělo začít natáčení švédského projektu HOTEL, se kterým se Alicia vrátí po dlouhé době k švédským snímkům, které ji proslavily. V roce 2013 do kin vstoupí nové fantasy THE SEVENTH SON, kde hraje jednu z hlavních rolí po boku Jeffa Bridgese, Julianne Moore a Bena Barnese. Dále také kolují zvěsti o údajné účasti v dramatu IN THE COUNTRY OF LAST THINGS, ve kterém by měla ztvárnit hlavní roli a po jejím boku by se měl objevit britský herec Rupert Friend.

ellegrey

Host

TV pořady

2018 The 75th Golden Globe Awards (TV pořad)
2017 Oscar 2017 (TV pořad)
2016 Zlatý Glóbus 2016 (TV pořad)
2014 The EE BAFTA Film Awards 2014 (TV pořad)
2013 Big Brother Canada (TV pořad)
2010 Conan (TV pořad)
1995 E! Živě z červeného koberce (TV pořad)
1992 Gomorron (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(1 479)