Přijímání

Dokumentární

Polsko, 2016, 72 min

Anna Zamecka

Anna Zamecka

Keby sa to poňalo viac ako hraný film a rozpracovali sa okrem Oly aj dejové linky s nejakou jej kamoškou, otcom, mamou... skrátka možností sa núkalo veľa. Takto je to "len" ďalší film/ dokument o dysfunkčnej rodine s postihnutým dieťaťom. Je zručne natočený a plný emócií. Mne tam ale chýbal poriadny dej. IFFBA 2016(16.11.2016)

Mám s tímhle typem dokumentů problém. Nehledě na to, že tenhle je nepochybně dobře natočený (i když se nejde ubránit uvažování o autentičnosti a inscenovanosti - těžko se věří, že by především otec dovolil filmařům natáčet tak intimní momenty, kdyby si neuvědomoval svou roli a nehrál). Ale k čemu je? Jaké informace říká? Není to jen voyeurské nahlédnutí do mizérie jiných lidí? Mladá holka se stará o autistického bratra a nezodpovědného otce. Film se odehrává mimo systém a "realitu", "příběh" působí velmi izolovaně, jen sám pro sebe. Kdyby šlo o fikční film, dám 4, dokumentu dávám 3.(6.3.2017)

Po celou jsem nevycházela z údivu, jak jsem těm dvěma nepoužitelným rodičům mohla narodit takhle schopná a odhodlaná dcera. Přijímání se blíží hranému filmu, čímž trochu snižuje jeho uvěřitelnost jako dokumentu. Každopádně zajímavá sonda do života nefunkční polské rodiny.(8.3.2017)

Matko boží oroduj za ně.(4.5.2017)