Raabta

Romantický

Indie, 2017, 147 min

• Ketri

Tak to bylo fakt divný.(11.8.2017)

• rikitiki

Sbližování záletníka a pohledné cukrářky v Budapešti se vyznačuje absolutně pohodovou atmosférou. Pár spolu vtipkuje, blbne a miluje se úžasně přirozeně. Jenomže pak se film totálně zlomí, a téměř bez jediného předchozího náznaku, se najednou vrhne do středověku a do minulých životů a to příšerně těžkopádně (ani zdaleka ne, jak tohle umí S. S. Rajamouli). Najednou je z rozesmáté romance jakási ponurá středověká válečná záležitost, kde se charaktery hrdinů mění z minuty na minutu, následnice trůnu se prapodivně zamiluje do kohosi, kdo bez vyprovokování napadl její království. Dialogy i monology postrádají smysl. Při pohledu na ohozy a dramatické make-upy středověkých válečníků (zejména oční linky) mě napadlo, že položka na vizážisty musela tvořit podstatnou část válečných výdajů té doby. ___ A ani návrat do současnosti už to nezachrání. Přestal úplně fungovat filmový čas, takže hrdinové skočí z útesy za tmy a vylezou za světla. Běhají městem a schovávají se za rohem nebo na výletní lodi, aniž by na to v reálu měli čas. Honí je jakési klony Agenta Smitha, které bez obav střílejí na turistické riviéře… Prostě se film změní v nechtěnou parodii.(17.1.2018)

• Aljak

Fúha, tak to bola poriadna zlátanina, ktorá pôsobila strašne neprirodzene a celkový dojem tým dosť utrpel. Námetovo a formátovo to síce nebolo až také zlé, ale čo sa týka deju, okolností a výstredných mužských postáv - tak to bola naozaj kotva, ktorá to ťahala silno dole. Nemôžem si pomôcť, ale neznášam takéto excentrické typy mužov ako boli Shiv a Zakhir, takže s ani jedným som v tomto nesympatizoval, a v postate ani s "princeznou cnosti" Sairou. Jediné, čo v tomto filme asi jasne bodovalo, bol úryvok z minulých životov, ktorý pôsobil vizuálne veľmi vydarene a malo to v sebe silnú atmosféru. Bohužiaľ, to čo sa odohrávalo v súčastnosti, bolo do veľkej miery tuctové, a napriek zaujímavému námetu prepojenosti minulých životov, to u mňa akosi neslávilo úspech.(10.8.2017)

Nápad opravdu povedený, vizuálně taky pěkně koukatelné a ty kostýmy (myslím jejich minulá já) byly úžasné. První půlka, kdy se hlavní hrdinové do sebe zamilovávají je velmi pěkná, příjemná a vtipná, ovšem půlka druhá je taková... nemastná neslaná, to jejich zamilovaní v minulosti jim člověk pořádně nevěří, hlavně jí, celé to působí jen jako taková svadba z rozumu- no z jeho strany tam trocha touhy je, ale z její nic. Co se týká záporáka- já mám pro takový zamilovaný magory většinou slabost, ale tady mi přišel až moc vyšinutej a nějak sem mu tu jeho lásku vůbec nevěřila- tedy v jeho současném já, u něj byla zase procítěnější minulost a současnost jen čisté šílenství z léků, kterýma jej doktoři dopovali. Navíc přemýšlím, jestli to je remake Magadheery nebo není- námět je dost podobný, jen tady je za mě trochu lépe zvládnuta první půlka, ale zato v Magadheere vztah celé trojice v minulosti a poté celkové protnutí obou časových linek (navíc kdo si může říct, že byl ve dvou životech zabit tou stejnou zbraní, že? To je v Magadheeře hodně povedená část)(26.10.2017)

Hviezdičky dávam hlavne za námet, táto téma je mi milá a mám ju rada. Žiaľ celý film vyznieva len tak nejako vlažne, jediné čo vykázalo trochu akcie a nejakého zaujímavejšieho deja je pasáž z minulosti, tam sa prejavil aj indický talent na vytváranie zvláštneho iskrenia medzi hrdinom a hrdinkou, ale to bolo tak všetko. Chýbal tomu náboj, viac akcie, vzrušenia. Zo začiatku filmu sa zdá, že pôjde o obyčajnú romancu a trvá to dosť dlho než sa niečo stane, teda ak nepočítame, že spolu nezvyčajne na indické filmy druhý deň po zoznámení skončia v posteli, ešte, že to nebolo hneď v prvý deň aj keď to malo na mále. Chcelo by tom viac nejakých konkrétnejších indícií od začiatku filmu, aby to nejako gradovalo a vzrastal náboj medzi postavami, takto to bolo zabité v počiatku. Na poukázaní prepojenia hrdinu a hrdinky z minulého života a ich osudovej lásky, by sa bolo dalo vytvoriť viac napätia a vzrušenia. Pekný námet, ale spackaný, zabitý a potlačený obyčajnosťou. Hudba v tomto filme ani nebola, či bola. Už teraz si ju nepamätám. Škoda.(10.8.2017)