Lipstick Waale Sapne

Lipstick Under My Burkha

Indie, 2016, 117 min

Dobrý snímek o tom, jaké je postavení ženy. I když se jedná o trochu jinou kulturu, než je ta evropská, jsou zde spojující body, které jsou patrné. Postavení ženy není jednoduché a někde je ještě těžší. Hledají pak různé cesty, jak uniknout tlaku, předsudkům, ale i osudu, který si přichystaly a který není tak krásný, jak by chtěly.(26.1.2018)

Waw, tak toto bolo na Indiu naozaj odvážne! Ani sa nečudujem, že tento film vyvolal také kontroverzie a pôvodne ani neprešiel cez CBFC (ústredná rada filmovej certifikácie) - až po vyhodení 16 neprípustných scén (hmmm, aká to škoda!). Film ma bavil, aj tie príbehy štyroch túžiacich žien, ktoré sa chceli vymaniť z "väzenia" vlastných osudov. Každá z nich je iná, každá má svoje vlastné "väzenie", ale túžba po oslobodení bola spoločná. Bolo to veru zaujímavé, a treba uznať, že na Indiu nesmierne originálne. Len škoda, že to nebolo ešte viac dramatické a v niektorých ohľadoch aj obšírnejšie (možno akurát tie vystrihnuté scény tomu chýbali). P.S. Plabita Borthakur (Rehana) bola v tomto filme taká milučká femme fatale.(9.9.2017)

Neviem či je tento film na Indické pomery odvážny, mne skôr príde ako poplatný západnému vkusu chcejúci sa zapáčiť a vzbudiť pozornosť, čo sa mu určite podarilo. Osobne ma veľmi neočaril aj keď Konkona bola ako vždy dobrá, ale to vyplýva z jej osobnosti a nie z filmu. Takže žiadna sláva zopár rýchloviek a jeden sex po telefóne do tohto sa scvrkáva celý dej filmu a hlbšia myšlienka, ktorú snáď mal tento film evokovať sa v tom celom stráca....(3.9.2017)