Jako ryba v síti

(festivalový název)
  • Jižní Korea Geumul (více)

Nam vede prostý život rybáře na břehu hraniční řeky mezi Severní a Jižní Koreou. Po nehodě motoru jeho loďka překročí na řece hraniční čáru a Nam je zatčen jihokorejskou pohraniční policií. Jeho jediným přáním je vrátit se zpět ke své rodině, ale politická a vojenská mašinerie se již dala do pochodu. (Febiofest)

Fajolo

Keď sa najnovšie zobudím uprostred noci celý spotený, bude to asi preto, že predo mňa v sne položili pero a papier a povedali "píš". ()

cyglos

Rozdíl mezi ideologiemi je pouze v hmotných statcích. Lidé jsou ve své podstatě stejní. Pokud jde o karieru, tak padají všechny morální zábrany. Jihokorejci vyslíchají v relativně kultivovaném prostředí, obleky, vystupování, dialogy. Severokorejci ve sklepě, jeden oblečenej jako floutek, druhý v uniformě, chování burana. Ovšem forma je stejná. V jednom okamžiku říká rybář, jak může být mír, když se k sobě lidé takto chovají. V počátku jsem si myslel, že se bude jednat o nastavené zrcadlo Severní Koreji, opak byl pravdou. Zrcadlo je nastavené oběma stranám. Abych byl upřímný, tak jsem průběh jeho návratu tušil. Pro noviny pláštík hrdosti, ve skutečnosti hubertus brutality a ideologické zblblosti. Zahrané skvěle, syrová kamera. Dobrej start pro další filmy K-d-Kima. ()

to08.net

Stejně zakomplexovaní a vyškolení zmrdi, kteří si své frustrace vybíjí v práci, se najdou na obou stranách polarizovaného světa. Prachy přikryjí ledacos a svoboda nikomu štěstí negarantuje. Rybář Nam chce pečovat o svou rodinu a žít svůj život na loďce, která jim všem zajistí živobytí. Nehoda jej zažene do cizích vod. Ztracen mezi velmi dobře střeženými břehy si ve finále volí konec utrpení. A právě v tom je naše svoboda. ()

premeny

Tak  ako  všetky  filmy  Ki-duk Kima   aj  tento  -  v zásade  pre  ľudí,  ktorí  sú  ochotní  premýšľať. ()