Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Akční
  • Dokumentární

Bacurau (2019)

Trochu sa to podobá na 7 statočných, akurát že v tomto filme si dedinčania pomôžu sami.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021)

Sú príbehy, kde po pár minútach dokážete pomerne úspešne predpovedať ďalší dej, aj koniec. A asi nie som sám, koho to nudí. V tomto filme som sa nudil tiež, ale z opačného dôvodu. Tu sa nedalo predvídať nič, pretože možné bolo všetko. Aj aj sa dialo všetko. Scenáristi si urobili brainstrorming, pekne sa pri tom opili (alebo zhulili) a každá hlúposť, ktorá ich pri tom napadla, sa dostala do scenára. Na fyzikálne zákony alebo nejakú logiku sa vykašľali a jediné, čoho sa držali, boli hojne používané žánrové klišé.

Futurologický kongres (2013)

Tento film je hlavne o rozprávaní príbehu a popri tom sa niečo dozvieme o jednej z našich možných budúcností. Dokonca by som si tipol, že budúcnosť podľa tohto filmu je pravdepodobnejšia, ako budúcnosť podľa iných vydumaných sci-fi filmov.

Zneuctění (1964)

Na to, že to je remake, je to prekvapivo dobré.

Ticho a křik (1968)

Kto boli tí ľudia a prečo konali tak ako konali? Neviem. Darmo som sa snažil, nevedel som nájsť vo filme žiaden príbeh. Smutné.

Duna (2021)

Nechápem, načo je dobré vymyslieť svet ďalekej budúcnosti, kde sa ľudia správajú a aj myslia ako v stredoveku. Miesto skonštruovania dokonalej utópie alebo dokonalej distópie alebo čohokoľvek medzi tým, sa vo filme (a asi aj v predlohe) opakujú tisíckrát prevarené klišé o dedičnom boji o moc.

Control (2007)

Akoby sa režisér snažil preniesť atmosféru z hudby do filmu. To sa mu teda podarilo. Horšie je, že tá atmosféra je plná depresie. Divákovi s veľkou dávkou empatie musí byť z toho filmu vyslovene zle. Divák bez empatie sa bude len nudiť. Neviem, čo je horšie.

Duše (2020)

Ten záhrobný svet vyzeral ako prevádzka nejakej veľkej korporácie. Keby to mal zorganizovať Jeff Bezos, nevyzeralo by to inak. Teda, až na tie sčoty, tie by isto nahradil niečím modernejším.

Josep (2020)

Zaujímavé je už to zaradenie filmu medzi animované. Väčšinou totiž obsahuje statické kresby a animácia je taká - minimalistická. Napodiv to vôbec nevadí, technickú nedokonalosť vyváži zaujímavý príbeh.

Eso v rukávu (1951)

Zaujímavé, ako už v päťdesiatych rokoch dokázali samotní Američania nastaviť zrkadlo prehnitému kapitalizmu, ktorý sa ženie za ziskom doslova cez mŕtvoly.

Ovládací panel
1 bod