Ostrov

Reality-TV / Soutěžní / Dobrodružný
Slovensko, 2016, 50 min

Účinkují:

Marián Mitaš

Najväčšia, najpopulárnejšia a najdrsnejšia dobrodružná šou, akú Slovensko ešte nezažilo. Televízny fenomén a jeden z najúspešnejších svetových formátov. To všetko je Ostrov. Medzinárodná dobrodružná šou vysielaná s veľkým úspechom v mnohých krajinách sveta. Ústrednou myšlienkou šou Ostrov je vysadenie skupiny ľudí na opustenom tropickom ostrove, kde sú po celú dobu odkázaní na prežitie vo veľmi skromných podmienkach. Z tisícok prihlásených bolo vybraných 22 najodvážnejších, ktorí chcú zažiť to najväčšie a najextrémnejšie dobrodružstvo vo svojom doterajšom živote. Najväčšia dobrodružná šou sa odohráva na filipínskom ostrove Caramoan. Na súťažiacich tu čaká panenská príroda, rozprávkové pláže a priezračná voda, ale aj mnohé nebezpečné nástrahy, s ktorými sa budú musieť popasovať – smrteľne jedovaté hady, stonožky, medúzy, či dotieravý hmyz. Dianím na ostrove bude divákov sprevádzať obľúbený slovenský herec, rozhlasový moderátor a dídžej Marián Mitaš. (TV Markíza)

martingaga

možno si veľa ludí myslí teraz, že som blázon ale mne sa ro páči...je to 100 x viac záživnejšie než farma súťaže sú jak s originálu takže výborné, moderátor slabý ale s Jeffom sa nemože porovnávať nikto a súťažiaci sú polovica úplní imbecili, ale za to môžu oni sami ale na druhej strane je tam aj pár sympatických ľudí...náznak taktiky tam je aj keď slabý....no a najväčšie mínus, že je to natiahnuté na tri diely namiesto jedného ale tak čo už za mňa 4* lebo na slovenské pomery jedna z najlepších reality show ()

Athree

Nelze srovnávat se zahraničními verzemi, ale i tak se to dá celkem přežít. Když nemáte nic jiného na práci. Chválím soutěže, které kopírují ostatní verze jen trochu. Stupidnější název než "Ostrov Naděje"? Co se týče castu, tak ten se opravdu moc nepovedl. Je tam pár dobrých charakterů, ale většinou jsou tam mladí, neinteligentní a duchem nepřítomní soutěžící. Každý si tam vylévá své srdéčko nebo jen tupě hledí. I přesto jsem dosti ochoten to sledovat, ale rozdělení jednoho předepsaného dílu oficiální verze na tři části podle mě ztrácí celé ono kouzlo show. Vyplněním blbých keců a srdceryvných projevů tomuto pořadu nepomůžou. Každopádně hvězda za to, že se toho zhostili lépe než kdysi Prima a druhá za to, že jsem srdcový fanoušek show Survivor. ()

Copacabana

Ostrov - a máme tu slovenskú obdobu legendárnej americkej reality show Survivor, ktorá mimochodom patrí medzi moje obľúbené. Nečudo, že sa radí aj medzi najúspešnejšie, čo dokazuje aj najnovšia už 34. séria ktorá sa bude vysielať. Kedže mám napozeraných mnoho sérií Survivora, nedá mi neporovnávať. V našej verzii mi príde Achillova pätou moderátor slabýýýýý ako čaj, k Jeffovi Probstovi - not even close. Totálne nevýrazný, nie je ho vôbec počuť čo si tam šomre popod nos, nejaký je celý zmätený a spomalený. Ďalšou pomerne dosť podstatnou slabinou bol casting, ktorý sa taktiež veľmi nevydaril. Aj keď je pravda, že bolo vybratých pár slušných mierne povedané exotov, no ostatní účinkujúci sa nedajú ani porovnať k americkej verzii, kde sú vyberaní vyslovene výrazní, charizmatickí a pozitívni ľudia s kolektívnym duchom, bojovnosťou. Celkovo sú tam povyberaní ľudia, ktorí sú aj krásni, múdri a fyzicky veľmi zdatní. Naši sa dokatovali už pri stavaní prístrešku a polovica dostala úpal už hneď prvý deň, sú to trošku padavky. Navyše, už máme za sebou viacero prvých dielov, kde by malo dôjsť k vytvoreniu prvých spojenectiev a aliancií, tu o tom niet ani chýru ani slychu, čiže princíp hry je nám doteraz neznámy. Súťažiaci by sa tiež mali starať v prvom rade o blaho kmeňa, a nie o typické slovenské intrigovačky a hašterenie. Dobre, uznávam že prostredie je veľmi pekné, je to niečom inom ako farma, kde sa ťapkajú v hnoji...Jednotlivé diely sú podľa môjho názoru zbytočne rozťahané a nudné, lepšie by bolo urobiť menej častí a vybrať iba to najzaujímavejšie. Uvidíme teda, ako to celé dopadne, môj tajný typ na víťaza je Miro. Rozmýšla, je fyzicky zdatný, robí niečo pre kmeň. ()

Aljak

Tak už aj na Slovenskom zavítal konečne Survivor? To trvalo! Napriek negatívnym komentom, musím uznať, že spomedzi všetkých slovenských reality show je Ostrov asi to najzaujímavejšie a najpútavejšie, čo naše televízie priniesli. Aj keď súdiac podľa toho vysielacieho času (cca 23:00), to asi medzi divákmi nezískalo očakávanú popularitu. Hlavne že kadejaké Farmy či Hotel Paradise ľudia žrali (čomu zas nechápem ja). Ostrov je aspoň exotika, a účastníkom je umožnené živiť sa všetkým čo okolité prostredie ponúka, čo bolo napr. na Farme dosť limitované. Čo sa týka súťažiacich, to je zas druhá vec. Ale z celkového pohľadu je to dobré a pozerateľné! ()

Rogue odpad!

Za vyhru by som si kupila tazne kone ktore maji jen ve Francuzku. Bizar casting (Riso, Spanel, Marko, namisto typicke vegetarianky je tu nekdo, kdo ji jen kureci - nicmene ostatni ji stale rikaji veganka) typicky pro prostreno z vesnice v jeste horsi rezii a produkci (prostrihy rozhovoru do soutezi - wtf, spoilery, strasny moderator, zpraseny RI, zbytecne sceny a reci vedouci k trem dilum misto jednoho - ve kterych se narozdil od Australske mutace nic nedeje, pribor od mall.sk jako odmena, vypadavani mimo kmenovky, bizar). Druholigovy fail a totalni neschopnost okopirovat funkcni format (kterou nejlip vystihuji mikro papiry na kmenovce). A az zase nekdy reknu, ze RI je debilni, pripomente mi tuhle mutaci, chce se mi umrit smichy (a v tom dilu jeste posta pro Marka, totalne debilni soutez a navsteva medika jak ze Strepin - desaty dil je sen!). A btw, heslo slovenskeho ostrova je "porazit a prezit", coz vysvetluje vse. A rozdeleni vyhry, lol. ()

• Až v 10. díle vypadl první člověk, který už neměl šanci na výhru. (Zix.)
  • Mezi soutěžícími byly sestry Barbara a Kaja Kowalczukovi. Byli jedinnými rodinnými příslušníky ve hře. (Zix.)
  • Soutěžící Barbara Kowalczuková absolvovala první soutěž na Ostrově až 30. den. (Zix.)