Ostrov

Reality-TV / Soutěžní / Dobrodružný
Slovensko, 2016, 50 min

Účinkují:

Marián Mitaš

Najväčšia, najpopulárnejšia a najdrsnejšia dobrodružná šou, akú Slovensko ešte nezažilo. Televízny fenomén a jeden z najúspešnejších svetových formátov. To všetko je Ostrov. Medzinárodná dobrodružná šou vysielaná s veľkým úspechom v mnohých krajinách sveta. Ústrednou myšlienkou šou Ostrov je vysadenie skupiny ľudí na opustenom tropickom ostrove, kde sú po celú dobu odkázaní na prežitie vo veľmi skromných podmienkach. Z tisícok prihlásených bolo vybraných 22 najodvážnejších, ktorí chcú zažiť to najväčšie a najextrémnejšie dobrodružstvo vo svojom doterajšom živote. Najväčšia dobrodružná šou sa odohráva na filipínskom ostrove Caramoan. Na súťažiacich tu čaká panenská príroda, rozprávkové pláže a priezračná voda, ale aj mnohé nebezpečné nástrahy, s ktorými sa budú musieť popasovať – smrteľne jedovaté hady, stonožky, medúzy, či dotieravý hmyz. Dianím na ostrove bude divákov sprevádzať obľúbený slovenský herec, rozhlasový moderátor a dídžej Marián Mitaš. (TV Markíza)

Radim1. odpad!

Jedním slovem: Telenovela. Ne jenom kvůli toho, že veškeré dialogy apod. tomu odpovídají (nulová hra), tak také protože asi každý den je na jeden díl, jelikož jsem u 4. dílu a zatím jedna kmenovka a jedna soutěž o imunitu a o odměnu, krom toho každý díl je delší než jednotlivé díly původního amerického survivora. Tohle prostě nudí. Cast tak z 90% příšerný. Mentalita soutěžících respektive nesoutěžících je hrozná, stálé stěžování si na hlad, na každou věc a pokus o hru nikde. Já nevím, zda se nikdo z nich na Survivora nedíval, ale jestli ano, tak nikdo nemá snahu o aspoň náznak té show, co je možné vidět v původní verzi. Ano je to lepší než Trosečník vysílaný na Primě v roce 2006, to už snad horší být nemohlo, ale i tak, dá se pochopit, že soutěžící můžou být příšerní, ale proč vysílat tolik epizod, je to vážně nudné a únavné. Jen takový poznatek, když na konci druhé epizody bylo prakticky ukázáno, že vypadne jeden soutěžící v příštím díle (ukázán jeho menší projev po vyřazení) a při čtení hlasu v následující epizodě byly přečteny všechny hlasy... proč?! Však stačí klasicky přečíst tolik hlasů, které potvrzují vyřazení, no ale tak jasné, ta délka této reality "show" je třeba na něčem natáhnout, vážně nepochopitelné, v americké verzi v jedné epizodě lze vidět život v táboře, hra o odměnu, hra o imunitu a následná kmenová rada, ale tady se to musí natáhnout do tří, ještě k tomu delších, epizod. A závěrem dodávám, že hudba v původním survivoru vždy odpovídala situaci, pěkně seděla, vystihovala situace, například napínavost na kmenové radě apod., ale tady ne. Nepředpokládám, že tento trend vysílání tolika zdlouhavých epizod o ničem má šanci na úspěch, ještě k tomu, když soutěžící se zatím projevují jako primadonky, které si pouze stěžují. Jsem zvědavý jak se projeví nová česká verze Robinsonova ostrovu, snad ne ve stejném trendu. ()

hansel97 odpad!

Zprvu jsem s tím měl trpělivost, vydržel jsem asi dva týdny. Ale tohle je fakt tragédie, protože Slováci měli naprosto debilní nápad rozdělit dění jedné americké epizody, která trvá 45 minut, na 3 díly po 3 hodinách. A to se prostě nedá, v každém dílu se řeší to samé - jídlo. Casting by nebyl tak tragický, ale bohužel jak jste se mohli přesvědčit na Farmě či ve VyVolených, slovo strategie nikomu z nich nic neříká. Soutěže by ušly i moderátor, je to sice podprůměr, ale dalo by se to. I lokalita fajn, ale další největší WTF věc už to totálně pohřbívá a to je na poslední chvilku zpatlaný Redemption Island aka "Ostrov nadeje", který provedly tím nejhorší způsobem jakým mohli, když je na něm najednou společně místo 2/3 lidí 5!!! Bože, tohle fakt dokoukat nejde, ani kdybych chtěl. Jedinej člověk, co trochu herně uvažoval byla snad kuchařka Iveta... ()

martingaga

možno si veľa ludí myslí teraz, že som blázon ale mne sa ro páči...je to 100 x viac záživnejšie než farma súťaže sú jak s originálu takže výborné, moderátor slabý ale s Jeffom sa nemože porovnávať nikto a súťažiaci sú polovica úplní imbecili, ale za to môžu oni sami ale na druhej strane je tam aj pár sympatických ľudí...náznak taktiky tam je aj keď slabý....no a najväčšie mínus, že je to natiahnuté na tri diely namiesto jedného ale tak čo už za mňa 4* lebo na slovenské pomery jedna z najlepších reality show ()

Athree

Nelze srovnávat se zahraničními verzemi, ale i tak se to dá celkem přežít. Když nemáte nic jiného na práci. Chválím soutěže, které kopírují ostatní verze jen trochu. Stupidnější název než "Ostrov Naděje"? Co se týče castu, tak ten se opravdu moc nepovedl. Je tam pár dobrých charakterů, ale většinou jsou tam mladí, neinteligentní a duchem nepřítomní soutěžící. Každý si tam vylévá své srdéčko nebo jen tupě hledí. I přesto jsem dosti ochoten to sledovat, ale rozdělení jednoho předepsaného dílu oficiální verze na tři části podle mě ztrácí celé ono kouzlo show. Vyplněním blbých keců a srdceryvných projevů tomuto pořadu nepomůžou. Každopádně hvězda za to, že se toho zhostili lépe než kdysi Prima a druhá za to, že jsem srdcový fanoušek show Survivor. ()

hojko odpad!

Ukazka toho ako sa da uspesny zahranicny format v podobe Survivoru pokazit a preniest do formy slovenskej reality show, kde je vsetko o intrigach, ohovarani a nezmysloch. Zabehnuty format, ktory stratil vsetko co mal, teda vsetko nie, ostal aspon pekny ostrov a nadherne prostredie, vsetko ostatne stoji za prd. Neviem, ze ci si v Markize myslia, ze ludia chcu fakt pozerat hluposti ako je Farma a podobne, takze tomu prisposobili aj tento format relacie. Skoda slov. ()

• Mezi soutěžícími byly sestry Barbara a Kaja Kowalczukovi. Byli jedinnými rodinnými příslušníky ve hře. (Zix.)
  • Show původně začínala v hlavním čase od 20:30, kvůli nízké sledovanosti se postupně čas posouval a díly byli vysílány okolo půlnoci. (Zix.)
  • Až v 10. díle vypadl první člověk, který už neměl šanci na výhru. (Zix.)