Život v sevření mrazu

(seriál)
  • USA Life Below Zero
Dokumentární / Reality-TV
USA / Velká Británie, 2013, 43 min

Tento seriál nabízí mnoho témat k zamyšlení, protože nám představuje čtyři rodiny žijící v různých koutech Aljašky, seznamuje nás s jejich všedními životy a každodenními zkouškami. Rodiny se snaží zvítězit nad dlouhou, temnou a mrazivou zimou v krutých končinách, kde teplota pravidelně klesá pod extrémních -62 stupňů Celsia a lidské údy tuhnou během několika minut. V nelítostných povětrnostních podmínkách, uprostřed bojů o hubené zdroje a zápasů s nebezpečnými lidožroutskými šelmami je hlavní otázkou každého dne otázka přežití. (TV Spektrum)

Hanecek

Zde popisovaný obsah je trochu zavádějící, nejedná se o čtyři rodiny, ale to nevadí. Pro mne je to nejlepší seriál. Jediné, co by se tomu dalo vytknout, že se objevují občas chyby. V jednom díle se připravují na zimu, v následujícím jsou uprostřed léta, lovec vyjíždí s osmi psy, aby v dalším záběru jich měl deset, ale to také nevadí. ()

kolemjdouc

člověk se ani nediví že jsou lidé, kteří do života hypoték,smradu benzínu ,otravných sousedů a neustálého sekání sekačkou atd hodí vidle a začnou žít někde v divočině ()

maxxxim

Pätorka za vo väčšine prípadov biele kulisy, čisté lesy, rieky, pláne, vzduch, svetlo, zvuky, oblohu ...... Také by sme to tu asi mali, keby sme sa nemali/nemali radi. ()

janesX

Takmer som dal tejto nekonečej sérii (zatial je pripravených 6840 minút v 114 epizodách) jednu hviezdu, ale rozmyslel som si to. Hlavne kvôli cez všetky čiary prestrelenej stopáži, pričom ma tieto pyšné "hviezdy" nedokážu ničím pobaviť, ani zaujať. Dookola ukazujú, že vedia spíliť strom, pribiť klinec, opraviť strechu, vymeniť žiarovku, ísť na nákup 30km záprahom, spotrebovať galóny nafty, využiť zviera až do kosti, použiť sobí tuk na sviečku) Možno sa zdajú byť krajne nesympatickí, ale to je tým, že z nich stále cítite neúprimnosť. Povolenie celý rok loviť - to je to pravé, prečo sú tam - luxusné kožušiny, luxusné mäso, zabíjanie ako druh zábavy - dať pascu na chytré miesto, oklamať a nevyplašiť zver . Často stačí nasadnúť na nový skúter a zábava môže začať. Hlavne im to tam nechoďme kaziť - veď je tam mínus 70, je to každodenný boj o prežitie, aká hrôza, medveď sa vám hocikedy prebije do domu cez stenu ako mne (!) keď sa v poslednej sekunde zobudíte a stihnete ho zastreliť tak ste mali šťastie, ako ja (aká neserióznosť!) Ona rada strieľa lebo jej to ešte tak dobre nejde, on miluje potom to pitvanie a porcovanie. Hlavne nepoškodiť kožušinu.. Jeden samotársky exot vraví -"ja túto prírodu a to ticho potrebujem k životu, mňa ten lov zase až tak nezaujíma ako iných". Potom ten tip sedí za laptopom na FACEBOOKu (ano, elektrocentrálu si vezmete kam chcete, lebo bez facebooku to nejde [ale ide] ) a vedľa v izbe arzenal zbraní. Tak tento umelý reality dokument, ktosi vypľul na TV SPEKTRUM (inak moja celkom obľúbená TV) a ja blbec som to pozeral. Žiadni domorodí obyvatelia, žiadne veľkolepé zábery prírody, žiadna vtáčia perspektíva, len samý pľuvanec. A možno tak jedna osoba ktorá nebola až tak nesympatická. Tú si už pravda mohli kľudne aj nechať . ()

ProfChudak

Prestrihavané ukážky zo života 4 osadníkov v drsných podmienkach Aljašky. Asi by som takto žiť dlho nedokázal (ak vôbec) ale treba uznať, že ti ľudia majú niečo čo mi v civilizácii nikdy nenájdeme. Obroti iným dokumentom ma bavila forma seriálu - je to vlastne survival movie, zamerané na príbehy ľudí, nie len na scény troliacich sa medvedíkov. ()