Duši neprodám (TV film)

Dokumentární

Česko, 2016, 52 min

Eva Tomanová

Eva Tomanová

Šokující téma prodeje novorozenců larvované v záhadném názvu láká, ale žel v dokumentu Evy Tomanové je zpracováno povrchně, chaoticky a nezajímavě. Legislativní nepodloženost, absence objasnění motivu náhradních matek a nudná kamera nutí přepnout a hledat zahraniční dokumentární alternativu. Jedině tematická atraktivita a personální autentičnost vysloužily autorce průměrné hodnocení.(5.2.2017)

• markotter

Nesympatický hrdinky a ještě nesympatičtější zpracování. Nechat ty blbky bez pomoci mluvit a jen tak pozorovat, co tam (ne)dělají nebyl opravdu dobrý nápad. To by režisérka musela mít k ruce nějaký lepší materiál.(12.5.2017)

Velmi zajímavé, důležité a aktuální téma. Účel - rozpoutat diskuzi - plní dokument dobře. Jen si to zpracování umím představit trochu lepší, možná přehlednější... 70 %(9.12.2016)

• xxmartinxx

Wow... Tak to bylo nepříjemný! Něco jako Výměna manželek, jen bez legrace, pouze depka. A nemíněno v dobrém. Plně to propadá panoptikální výstavě bez větší informační hodnoty.(15.3.2017)

Opravdu?(23.11.2016)