Pouště (E04) (epizoda)

Velká Británie, 2016, 59 min

Ed Charles

David Attenborough (vyp.)

Ed Charles

Lov lví smečky, štěrbinové kaňony, lov káňat, zabiják flétňák, ničení sarančaty, útěk stepokurů před jestřáběm, lov netopýra, souboj mustangů.... vše hraničí s nemožnou uvěřitelností... klobouček.(8.2.2017)

Málokde vidieť tak nepodarené akcie kráľa zvierat ako na púšti. Dokonca aj zebra celú ich svorku zdolá ako nič. Oveľa pôsobivejšie sú kobylky saranče, chrobák ťažiaci vodu z hmly alebo súboj divokých mustangov.(4.10.2017)

Kdysi dávno jsem v jednom dokumentu viděl lvího samce, kterému se podařilo skolit žirafu. Tady se smečka lvích samic snažila o to samé zajímavou strategií postupného obklíčení, avšak finální útok poslední samice na krk žirafy dopadl jako ve většině případů pořádným kopancem :D Obdivuji, že se na tu poušť lvi nevykašlou, tolik strádání a tak málo kořisti, bylo mi jich vážně líto. Miliardové roje sarančat, to byl opravdu pohled k nezaplacení. Opět díl plný krásných soubojů a dokonalých taktik, člověku se až nechce věřit, jak jsou ty potvůrky vynalézavé.(9.2.2018)

Jestli je něco děsivější než všechny horory světa, tak je to megamonstrózní nálet sarančat o_o.(12.2.2017)

Kobylky, netopýr. Vyprávění o kobylkách bylo spektakulární. 96%.(20.12.2016)