Reklama

Reklama

Robert Doisneau: Okouzlující bouřlivák

  • Francie Robert Doisneau - Le révolté du merveilleux (více)
Trailer
Francie, 2015, 77 min (Alternativní 52 min)

Obsahy(1)

Velikán černobílé fotografie. Proslavil se zejména svým humorným zobrazením pouličního života v Paříži. Tak jako Henri Cartier-Bresson a Willy Ronis se řadí k francouzskému hnutí tzv. fotografického humanismu. Ve třicátých letech používal fotoaparát Leica a patří k průkopníkům fotožurnalismu. Nejvíce je známá jeho fotografie z roku 1950 s názvem Le baiser de l’hôtel de ville (Milenci před radnicí), kterou pořídil na rušném náměstí v centru hlavního města. Robert Doisneau (1914–1994) získal v roce 1984 ocenění rytíř Řádu čestné legie. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

fragre 

všechny recenze uživatele

Dokument pěkný, ale asi by byla lepší některá z fotografových publikací, kde by se oko zájemcovo mohlo zastavit a kochat. Zde vše rychle prchá. ()

Reklama

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

V obsahovém textu České televize je chyba v životopisném datu: Robert Doisneau se narodil v roce 1912. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2016. ()

Stegman 

všechny recenze uživatele

[zhlédnuta 52minutová verze]; Jeho přístup k umění, k životu, i fotky samy: to vše je krásné, vtipné, dojemné, hluboké, obyčejně lidské. Někdy dokonce všechno zároveň. :) Dokument to vystihl dokonale, nemám tedy ani tu nejmenší výhradu. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama