LÁSKA SHORA je hravým a vtipným vyprávěním o putování Prokopa a Magdaleny za zatměním slunce. Cestou prožívají nečekaná dobrodružství, mudrují a diky své zmatené povaze se ocitnou málem v nebezpečí. Zároveň je poetickým zamyšlením nad dopravou mezi místy a komunikací mezi lidmi.Hlavně je ale portrétem dvou skutečných lidi a světa kolem nich v nečekané situaci - hraném filmu! (oficiální text distributora)

Alden_Larson

Docela zajímavý a celkem unikátní film. Přišlo mi, že film skoro neměl žádný děj, spíše to byla kompilace různých sekvencí, ale díky prezentaci se na to dalo koukat. Prezentace očividně měla spoustu technických limitací a je zajímavé vidět, jak je tvůrci filmu obešli. Hudba byla skvělá, místy to byly spíše je shluky náhodných zvuků, ale i ty se hodily a dávali filmu jedinečnou atmosféru. 6/10 ()

bedn1

Ve skutečnosti spíš ***1/2, ale bohužel hodnocení na CSFD je příliš "hrubé", takže občas člověk někdy musí přidat nebo ubrat. Přídomek "experimentální" ve mně vždy vyvolává obavy, jestli budu dostatečně otevřený (a vydržím déle než 10 minut), ale nakonec jsem se celkem dobře, někdy i výborně bavil. ()

foils

Příjemná, převážně letní komedie se spoustou "experimentálních" (spíš bych to nazval filmově alternativních) srandiček, a hlavně luxusním soundtrackem. Jeho autorem je z většiny sám Marek, zbytek jsou jedny z nejbizarnějších českých songů, co jste kdy (ne)slyšeli. Soundtrack se dá zdarma stáhnout, vřele doporučuju :) Ovlivněn množstvím názorů, jak je to brutálně experimentální, jsem napřed ani nevnímal příběh, ale tyto názory se ukázaly být totálně mimo - Láska shora rozhodně není jen sbírkou náhodně poskládaných scén. Sice není tak přístupná jako Nic proti ničemu, ale je o dost nápaditější a celkově povedenější než Nebýt dnešní. *** a kousek ()

Jester_X

Svěží a nápadité dílo, kde se experimentuje úplně se všemi prvky. Tím je divákovi dána možnost film uchopit všemožnými způsoby od příběhu o lásce, až po mozaiku skládající se z mnoha epizodních příběhů. Sám název filmu napovídá, že empatie s hlavní postavami nebude nejsilnější, spíše budete jejich příběh skutečně sledovat shora a místy v něm poznávat sami sebe. Film se také trefuje do velkých příběhů, kde se hlavní hrdinové stávají po dobu zamilovanosti neohroženými a takřka nesmrtelnými bojovníky, což zde ostře kontrastuje s např. Prokopovým útěkem z kradeného auta. ()

MangaManga

Exkluzívně brilantní! Kdo nezná Petra Marka a jeho humor, ať si radši pustí What's your number nebo jinou pitomou americkou komedii. Tohle je dokonalé. Smích nahlas a tak. ()

truver odpad!

Sledovat tento film je plýtvání časem. Příběh zde nenajdete, nelze pochopit záměr autora, film vypadá, jako by byl natočen na Orwo a sestříhán maximálně nůžkami a lepidlem. Téměř každý amatérský záznam svatby či dovolené je kvalitněji natočen a pro diváka působí srozumitelněji. Podtitul road movie znamena, ze se hlavni hrdina bude ctvrt hodiny blabolit pred hlavni hrdinkou v zaparkovanem ukradenem vozidle. Největší zděšení čeká v závěrečných titulcích (v úvodních jsem jej přehlédl) - film byl dotovan ze Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie. Proboha, proč?? ()