Skeč show dvojice Jolyon Rubinstein a Heydon Prowse mapujúca tragikomickú spoločensko-politickú situáciu vo Veľkej Británii v období Brexitu. (GTS_PUNK)

thommas

Ostrá dávka britské satiry po Brexitu. Rubinstein a Prowse už svými pranky tolik nemíří na politiky, snad že jejich profily už má každá ochranka v království, a místo toho pálí do aktuálních kauz a organizací, od britských drah a operátorů přes neohrožené novináře a média až po běžné Brity v nejistém světě. Hashtag #savethebritish! We made it, yeah! ()

GTS_PUNK

Päťdielna miniséria Revolting z dielne britskej BBC predstavuje komediálny počin dvojice Jolyon Rubinstein a Heydon Prowse, ktorá sa satirickým spôsobom formou skečov či stvárnením fiktívnych postáv dotýka spoločensko-politických tém, ktoré vo Veľkej Británii rezonovali v období rokov 2016 a 2017. Humor dvojice preto stavia predovšetkým na Brexite, migrácii či terorizme. Seriál si však uťahuje tiež napríklad z britského zdravotníctva, železníc, alebo fenoménu sociálnych sietí. Nech už sa Rubinstein a Prowse zamerajú na čokoľvek, dôležité je, že vo výsledku divákovi takmer vždy dokážu ponúknuť zábavný skeč, ktorý je tragikomickým odrazom (nielen) britskej reality. V niektorých prípadoch im v zachytení neutešenej skutočnosti dobre pomáhajú aj obyčajní ľudia, ktorí sa viac či menej dobrovoľne stali súčasťou ich skečov. Revolting je podarenou satirou, ktorá sa nebojí byť do istej miery aj kontroverznou, viď napríklad famózne The Real Housewises of ISIS. Dvojica Rubinstein a Prowse dokazuje, že tá najlepšia komediálna inšpirácia je vždy okolo nás. A nech už je skutočnosť akokoľvek zúfalá, takmer vždy je lepšie sa na nej zasmiať, než nad ňou plakať. Skvelý humorný počin z čias, kedy svet prestával byť v poriadku. ()