The Hot Box

Akční / Dobrodružný / Drama / Válečný

Filipíny / USA, 1972, 85 min

Joe Viola
  • Karlos80

Takové netradiční WIP sexploitation od dua Viola-Demme-oba i scénář (Viola si pak o dva roky později zahrál v Demmově debutu, v bezvadném WIP kousku Caged Heat), kde hlavní slovo měli nikoliv ženy ale muži, resp. revolucionáři a vojáci v republice San Rosario. Začátek slibný, pak to bylo už slabší. Film byl hodně prorevolucionářský i když i ti tu byly vyobrazeni jako muži dvou zcela odlišných tváří. Čekal jsem ale i tak od tohoto subgenre víc už třeba jen dle lákavě vypadajícího plakátu, který byl trochu mimo..Od samotných [Philippines] jsem už viděl lepší kousky, ať už to byly Black Mama, White Mama (opět blondýnka Margaret Markov společně se Zaldy Zshornackem, který zde hrál Ronalda) nebo Big Doll House či Women In Cages. Za zmínku snad jen stála poměrně akční přestřelka v džungli ke konci filmu mezi armádou-policií a revolucionáři, ale jen ta, pěkná příroda a kozy občas venku dobrý film neudělají..(12.7.2009)