• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Romantický / Rodinný

Indie, 2017, 156 min

Komédia o dvoch bratoch, identických dvojčatách a ich problémoch s rodičmi a priateľkami, ktoré vyústia do situácie, keď sú si takmer nútení vziať iné dievčatá ako milujú, o tom ako sa všemožnými silami a hlúpymi nápadmi snažia túto situáciu riešiť a do akých ďalších problémov sa vďaka svojmu strýkovi a jeho svojskému prístupu dostanú. Film sa mi veľmi páčil, je svieži, naozaj vtipný, pekná hudba.(6.1.2018)

Indické komédie majú väčšinou dobrú ideu, ale často to zabije tá neznesiteľná teatrálnosť, ktorá vyznieva skôr trápne ako vtipne. Mubarakan sa tiež síce občas ocitol v tejto teatrálnej čiernej diere, ale inak sa to darilo celkom držať na úrovni - a to najmä neobmedzenou studnicou nápadov, ktoré by vyriešili nepriazeň náhod. Vďaka tomu dochádza k množstvu zábavných situácií, ktoré treba riešiť v afekte za pochodu vzniknutých okolností. Inak, ja osobne som očakával (a podľa mňa viacmenej každý), že rošáda medzi dvojčatami bude hneď prvým riešením, ale napokon to malo úplne iný vývoj. Každopádne, bolo to fajn (lepšie ako som čakal), hoci niektoré pasáže boli fakt až neúmerne dlho naťahované. Arjun Kapoor dvojrolu zvládol výborne, no a aj soundtrack bol celkom vydarený. Za mňa 4*.(7.1.2018)

Škoda, celou dobu to bylo vtipné, mělo to spád, ale ten strhující moralizující závěr byl opravdu přehnaný.(3.8.2018)