poster

Slzy Sýrie

 • USA

  Cries from Syria

Dokumentární

USA / Sýrie / Česko, 2017, 111 min

Hrají:

Bašár al-Asad
(další profese)
 • Langustavson
  *****

  Co dodat? Snad jen, že dokument je pojmenovaný trefně a jsou to nejen slzy Sýrie, ale během dokumentu to byly i mé slzy. Je to silné, místy otřesné. V průběhu dokumentu jsem měl hodněkrát husí kůži, do očí mi vnikly slzy a místy jsem se až třásl hrůzou a pomalu byl i v křečích z toho, co se tam děje a jak s tím vlastně nikdo nedělá. Nechápu, že je něco takového možné a obzvláště pak záběry z chemických útoků byly úplně tragické. Abych pravdu řekl, situace v Sýrii mi vždy přišla šíleně nepřehledná. Tento dokument mi ale pomohl se lépe zorientovat a pochopit dění tam. Jsou tam skvělé rozhovory se skvělými lidmi, je to tedy ideální i pro lidi, kteří třeba se v té Sýrii tolik nevyznají, protože tohle jim pomůže si udělat obrázek. Je to poučné, brutální a co je nejhorší, tak je to vše realita, která stále probíhá. A pak tu máme pořád hromadu lidí, kteří nemají snad vůbec city a žádný lidský soucit, lidské vnímání, protože jinak by nemohli volit Okamuru, apod... A rád bych tento dokument doporučil obzvláště jim, ale to bych se pak dočetl, že je dobře, že tam ti lidi umírají, což ale jen ukazuje absolutní demenci voličů těchto stran a těch rusofilů.(15.3.2018)

 • PaulCZE
  odpad!

  Příběh o hodné FSA, které všichni ubližují, i džihádističtí kamarádi z přejmenované Al Kajdy, se kterými bojovali bok po boku. No není to nespravedlivé? Škoda, že to začali vyprávět až od roku 1963. Jít dvě až tři dekády zpátky, dozvědeli bychom se, že začínající demokratické poměry v Sýrii zhatilo CIA - https://international-review.org/the-origins-of-dictatorship-in-syria/. To se ale nehodí ne? To by ty americký vlajky na dětských obrázcích vypadaly blbě. V úvodu se ani nehodilo Muslimské bratrstvo: "Ve městě Hama v roce 1982 povstali obyvatelé.. 40 000 obětí" (mimochodem na Wikipedii je rozpětí 2000 - 40 000). Míra drastických záběrů supluje objektivitu Tenhle konflikt je složitej, má tolik větví a tolik různých sil se to snaží překroutit a i Evgeny přináší jen to co někdo zaplatil. Propagandu naroubovanou na utrpení lidí.. Ale já si můžu z různých zdrojů přečíst jak to bylo například s tím, že: "Assad propustil zločince, kteří se pak dostali do vedení Islámského státu". A nejspíše to bylo jinak, než co tam pán se sarkastickým úsměvem popisuje. Samo role Ruska, Íránu a dokonce i Iráku je zcela apokalyptická.. a nejhorší, nejhorší jsou ruský bomby, to je snad jasný ne.. Tohle je jasná účelová srajda. Nechybí ani óda na Bílé helmy, škoda, že tam nefrkli pár záběrů kde asistují při popravách, které páchají džihádisté atd. Jinak na začátku střihač mírně zaspal, v té květinové revoluci plné lásky a míru jsou na záběrech vidět muslimští radikálové.(2.8.2018)

 • Marze
  ***

  Hodně krvavých záběrů z občanské války. Je to jednostranně a propagandisticky natočeno, což přispívá k tomu, že jsem ztrácel přehled kdo proti komu bojuje a za co. V závěru zástupy kráčí k mamce Merkelové do vymírajícího Německa, kde je 1,5 porodu na jedu ženu díky migrantům (neutrální reprodukce je 2,1).(30.9.2018)

 • Mitisko
  odpad!

  Po vzhiadnutí tohto dokumentu mám tieto otázky: 1) Tá dobrá slobodná armáda z kade má tie zbrane ktoré používa na záberoch. Ty automatické protitankové strely americkej výroby kdo ich zaplatil ako sa dostali do ich rúk tak moderné zbrane ? 2) Ten voják ktorý tvrdí v dokumente že Assadov režim pácha 98% zla a ISIL 2% chcel by som vedeť jak na to došiel 3) Drvivú čast dokumentu vyprávajú mladé (malé) deti. Jak može mať 10 ročné dieťa takýto vyspelý názor na situáciu ktorá prebieha v Sírii ? Jak tieto deti možu mať tak jasno v názoroch a ani raz sa nezakoktajú keď hovoria na kameru ? 4) Prečo dokument vytrháva z kontextu Assadovích vyjadreniach len krátké časti ktoré sa hodia do posolstva dokumentu ? Prečo nemá divák čas na to aby si vypočul celú reč Assáda a aby mohol zhodnotiť sám divák čo ten Assad vlastne hovoril ? V dokumente majú čas na výpovede detí ktoré v podstate hovoria všetky dokola to isté za všetko može ten zlý Assad a to špatné Rusko. Ak tento dokument má vzniesť svetlo do situácie tak boh nás ochraňuj od takýchto zdrojov informácií. Dokument nedáva priestor druhej strane ani na minútu. Používa sugestívne psychologické praktiky, ako emočné "útoky" detí ktoré tvoria drvivú vačšinu dokumentu. Ako dokument toto "dielo" hodnotím jako odpad a špatný zdroj informácií a to z hore uvedených dovodov. Nechcem si predstaviť jak by pán Evgeny Afineevsky spracoval dokument o Libyi, to by boli asi nekonečné ódy na novú demokraciu ktorá im tam tak chýbala...(7.2.2018)

 • oveckaoa
  ****

  Rozhodně to má něco do sebe a je to zajímavé. Některé části jsou hodně emotivní a člověka dostanou (ten útok sarinem například i ten úvod do té vzpoury je hodně povedený). Vše je chyba systému organizace jako OSN jsou totálně na hovno jelikož na jediné co se zmůžou je něco odsoudit a dávat statistiky, ale aby něčemu zabránily to ne. Kdyby byli co k čemu tak tam pošlou vojáky a ochrání je případně jim dovezou jídlo a nevalí pindy ve stylu ten a ten je rasista a Osn odsuzuje. Jinak respekt před těma co se chtějí vrátit zpět až tam bude pořádek (pokud teda někdy bude) bohužel mám pocit, že jich bude menšina. P.s. Putin byl vždy hajzl a hajzlem bude,ale i on se dočká za to co tam dělá. P.p.s ty odpady daly nejspíše zapřísahlí komunisté a milovníci Putina nebo Assada.(3.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace