Black Hollow Cage

anderson

Nezmyselná artová sci-fi gebuzina, ktorá dokázala z námetu, aký by povedzme v KRAJNÝCH MEDZIACH "zmrskli" do svižnej a úderne vypointovanej 40-minútovej jednohubky, vyrobiť neznesiteľne sa vlečúci návod na ultra pomalú smrť. Po celý čas som nechápal aký má zmysel postava matkopsa, prečo nás režisér týra neznesiteľne nudnými zábermi na tie isté exteriéry a najmä, kto má nervy na upratovanie takej prapodivne nepraktickej stavby situovanej do lona lesnej pustatiny. Ani neviem za čo udeľujem tie dva "blackboxy". Azda za osobnú statočnosť, že som túto ohavnú časovú dilatáciu dokázal bez ujmy na duševnom zdraví absolvovať. (25.6.2018) ()

ricci.s

Príbeh o jednorukom dievčati, ktoré žije v dome uprostred lesa so svojim nenávideným otcom a psom, ktorého berie za svoju matku. Jedného dňa objaví v lese portál a pomocou neho bude musieť zmeniť minulosť. Nápad bol celkom fajn, prostredie mi prišlo zaujímavé, proti hercom taktiež nemám výhrady. Len je to strašne monotónne, spomalené, takmer ma to uspalo. Rozbeh filmu je jeden nekonečný príbeh. Sci-fi možno áno, rodinná psychologická dráma asi tiež, horor naozaj len veľmi, ale veľmi okrajovo. Aj keď k nejakým vraždám dôjde. Za mňa celkovo skôr nie, keďže som sa väčšinu stopáže prenudil, aj keď možno sa nájdu takí, ktorí to ocenia. Za istú nevšednosť či originalitu si to aspoň malú pozornosť zaslúži. ()

Morholt

Tady se musí člověk naladit na tu správnou vlnu, jinak do deseti minut usne. Víc než o horor se jedná o rodinné psychologické drama, které stojí na pnutí mezi otcem a dcerou. Sci-fi prvek s krabicí, která dokáže zahýbat s minulostí, mi přišel trochu jako laciná berlička, jíž si režisér kompenzoval neschopnost poradit si s pomstychtivou linkou. Nicméně zase to nepůsobilo tolik rušivě. Herecky velmi solidní a ačkoliv Lowena McDonell, na které to celé stálo, má jisté rezervy, skrývá se v ní velký potenciál. Zajímavý kousek, který ale nejspíš osloví jen úzké divácké spektrum. 60% ()

sochoking

Hororom by som to nenazval osobne. Skôr si myslím, že ide o celkom slušnú psychologickú sci fi drámu, ktorá buduje napätie veľmi pomalým, ale zato znepokojujúcim tempom podfarbeným atmosférickou muzikou a istým závanom tajomna. Mladá Lowena McDonell hrá síce výborne, ale tiež výborne pije krv, takže celý film stojí a padá na tom jej ksichte. Ale to je na každého osobnom pocite. Hoci sa dá pomerne ľahko dopátrať či dovtípiť, o čo vlastne ide, stále sa na to fajne pozeralo. Aj hlavne kôli vynikajúcemu oku kameramana. ()

ANTYCHRYST

Jakmile jsem ze začátku viděl psa... kterému říká holka mami..tak jsem zbystřil...Tohle není můj šálek kávy.. sci-fi vztahove drama..s nulovým tempem.. táhne se to jak smrad.. Vše jen v moderním baráku.. pár lidí.. hvězda za kudlu v hlavě... Bohužel mě to nevtahlo do myšlenky filmu... Nic pro mě..10% ()