Er war Superstar - Falco. Eine Legende wird 60

(TV film)
Německo, 2017, 240 min

joelly01

Snad jsem v Nemecku nezazila svatbu, narozeniny, vanocni vecirek ci jinou Party kde by se v pokrocilem veceru (a po nejakych tech sklenkach alkoholu) nenavalila nase generace konec sedmdesatek plus zacatek osmdesatek na parketa a nehodila nejakou tu tanecni kreaci na Amadeus nebo Komissar. I pro me je Falco legenda, genialni songy i texty. Dokument nas provazi jeho zivotem od detstvi az do jeho smrti v Dom Rep. Skoda ho. V dokumentu se dozvime zajimavosti ktere provazely nataceni jeho desek, uspechy v Evrope i America, nasledne neuspechy a pak zase uspesny navrat na evropskou Pop scenu, soukrome vsuvky s pritelkyni a dcerkou "kukackou", samozrejme rozhovory nejen s lidmi ktere Falcovi byli blizci, ale i s Falcem samotnym. Samozrejme se zde rozebira i smrt v Dom Rep (jel v aute a srazil se s autobusem) Ja osobne docela lituju ze jsem nebyla na Donau Insel kdyz tam v devadesatkach na festaku odehral svuj legendarni koncert. Znam lidi co tam byli a pry naprosta pecka. Ale to jsem jeste byla hodne mlada a nasi by me nikam nepustili. Jinak jeste k dokumentu = pro fanousky urcite "must" a pro ostatni zajimavy dokument o velmi talentovanem zpevakovi co si dovedl uzivat Zivota, i kdyz ten mu obcas dal peknou tafku. ()