Ling huan xian sheng

Ling wan sin sang

Mr. Vampire III

Horor

Hong Kong, 1987, 88 min

V tretom diely sa seria vratila do minulosti, ale prekvapivo sa tu neobjavi ani jeden hopkajuci upir. Hlavni hrdinovia tentokrat bojuju proti zlym duchom a demonom. V uvode spozname taoistickeho knaza Minga (Richard Ng), ktory si so svojimi dvoma spriaznenymi duchmi zaraba na zivobitie mensimi podvodmi. Ale osud ho privedie do dedinky v ktorej sa pripoji k boju miestnych na cele s majstrom Gaom (Lam Ching Ying) proti zlym demonom ktorych vedie ultrasilna demonka (Pauline Wong). Vdaka ucasti komika Richarda Ng sa dockame este väcsiej porcie humoru ako je v tejto serii obvykle. Miestami tie jeho magicke finty pôsobia skoro ako parodie na tuto seriu. Nastastie väcsinou vtipne. Nesmie chybat ani otravny a zakerny Billy Lau, ktory si zahral ziaka Gaoa. Kedze tato seria bola takym rodinnym podnikom Samma Hunga, tak neprekvapi, ze sa v nej objavovali herci z radov jeho stalych spolupracovnikov. Tentokrat tu ma v jednej scene cameo vystup aj Sammo, Wu Ma alebo reziser Corey Yuen. Akcne sceny tvoria magicke suboje, takze klasicke bitky tu nie su, ale jednotlive magicke finty su dostatocne rôznorode a zaujimave. Po trikovej stranke na svoju dobu pôsobive a aj dnes ma tieto triky bavia. Skoda len, ze zla demonka nema nejaku poriadnu motivaciu, ale je proste zla demonka. A aj ked mytologia okolo demonov je zaujimava, tak mi tu predsalen chybal aspon jeden hopkajuci upir. Vysledkom je druhy najlepsi diel serie. 7/10.(21.10.2018)

Tvůrci sundali růžové brýle a všimli si přehmatů z druhého dílu a tento "nový" díl vrátili zpět do staré Číny s pravými taoistickými kouzly, rituály a způsoby likvidace duchů. U toho se nedá moc mluvit jako o hororu, ale určitě to bylo strašidelnější ne6 dvojka. Pár komických prvků obstaral starý dobrý Richard Ng, kterému snad padne každá role a pak dva neschopní pomocníčci moudrého a ostříleného taoisty Ching-Ying Lama. Ve filmu se mihne i bodrý tlouštík Sammo Hung. Kvalitou se tento počin může i rovnat s první částí, ale ta je o menší stupínek lepší, takže abych byl fér, zde udělím 4*, ale nebylo daleko od duchařských 5*.(9.7.2016)

• Kolssteyn

Sic duchy přehemženo, žel přítomnost těch "kouzelníků" mi unikla jak špatně olístkovaný duch. Přestože scéna s povařeným duchem byla milá, 靈幻先生 Mr. Vampire III. byl slaboučkým čajíčkem vylouhovaným vícekrát, než návod na lněném pytlíku k chuťové spokojenosti doporučoval.(11.12.2013)