ricci.s

Zaneprázdnený otec odvezie svoju slepú dcéru na chatu k priateľom, kde ich však v noci začne ohrozovať neznáma psychopatka. Lacný, no sledovateľný home invasion. Našťastie je to krátke, napriek rozpočtu celkom svižné a ako-tak zvládnuté, hoci súčasne strašne predvídateľné a ničím neprekvapujúce. Jedinou na oko výraznejšou scénou je až tá záverečná. V tomto žánri sú aj omnoho nápaditejšie horory. ()

silentname

Je to úžasné, ak od filmu čakáte skutočne málo, a nakoniec vás prekvapí tým, že vám dá ešte menej, než ste si mysleli. "Darker Than Night" je ten absolútne najzákladnejší home invasion film, čo som videl za posledné roky. Dokopy je tu jediná vec, ktorá ho odlišuje od ostatných a tou je fakt, že naša hlavná hrdinka je slepá. Inak je to urobené totálne podľa príručky so scenárom, ktorý je rovnako predvídateľný a nudný ako som mal minulý rok v prípade filmu "The Row". Vďačný som len za to, že ten film nepôsobí až tak amatérsky a má v sebe pár momentiek, ktoré sú podľa mňa celkom dobré. A najlepšia scénka je tu asi, keď Mika sa rozhodne urobiť rozhodnutie, ktoré ju síce stojí život, ale rozhodla sa urobiť niečo nesebecké. A pravda je taká, že podľa mňa to bolo dosť silné. Mala svoju kamarátku úprimne rada a rozhodla sa pre ňu. To chválim. Toby je podľa mňa tiež celkom okey. No potom by som povedal jednu vec. Je to vysoko predvídateľné. V momente ako sa stretneme s naším padouchom, vieme, že je to padouch. A hoci sa film snaží nám povedať, že je tu iný padouch... tú myšlienku si udržíte až do konca filmu. A budete mať pravdu. Myslím si, že by ani nevadilo, keby to tu zospoilujem, no mám trošku pocit, že aj bez toho, aby som to povedal naplno to pochopíte, keď budete pozerať film. Atmosféra tu moc nie je, postavy sú nezaujímavé a maximálne okey. Nemám pocit, že by sa tvorcovia tu snažili urobiť niečo výraznejšie a je to vidno. Jediné čo tu máme je slepá hrdinka a to vie urobiť pár momentiek, no aj tak mám pocit, že je to viac nevyužité a zbytočné. Odporúčať na sledovanie nemôžem. Z home invasion filmov je to absolútna slabota. A myslím si, že je xy lepších thrillerov. Hodnotenie: D+ ()