The Ballad of Lefty Brown

Balada o Lefty Brownovi je příběhem z Montany roku 1889. Z Období, kdy se starý dobrý divoký západ pomalu mění a Spojené státy si postupně rozdělují mezi sebe železniční magnáti. Poptávka po propojení Severní Ameriky kolejemi je enormní. Edward Johnson (Peter Fonda), senátor a majitel ranče v Montaně, si to však nemyslí. Je mužem starého západu. Musí však odjet do Washingtonu, a tak ranč přenechává na starost svému starému příteli Lefty Brownovi (Bill Pullman). Těsně před odjezdem mu dělníci z ranče sdělí, že mu někdo ukradl tři koně. Edward nedbá rad, že teď má důležitější práci ve Washingtonu, a stejně jako vždy v takových případech sedá s Leftym na koně a jede vstříc rozlehlému obzoru pro svůj majetek. Netuší, že stopy kradených koní jej vedou i s jeho parťákem do léčky a kradení koně jsou jen návnadou... (Big Bear)

intro

The Ballad of Lefty Brown se opravdu povedlo a já dávám tomuto westernu plný počet. Vynikájící je též Bill Pullman. Sakra rozhodně doporučuji. ()

solisoli

Pôsobivý western, so skvelým hereckým obsadením. Bill Pullman úžasný výkon. O nič menej James Caviezel, Tommy Flanagan, Peter Fonda, Kathy Baker. Kde sa vzal, tu sa vzal nejaký Jared Moshe, prilákal hereckých velikánov a režijne, scenáristky nevídavo vytvoril western, ktorý určite svojím dejom upúta i náročného diváka. Výborné scény, skvelá atmosféra, dejom dramaticky pútavé. K tomu skvelé kostýmy a výprava. Skvelá podívaná. ()

DevilMayWeep

Zajímalo by mě, podle čeho zdejší odborníci některé filmy hodnotí. Nemůžu dát plný počet, ale už jen kvůli tomu slabému hodnocení zde by si to film zasloužil. To samé na IMDB. Jsem rád, že alespoň kritici na Rotten Tomatoes si všimli, že tento kousek opravdu za něco stojí. ()

trawson

O.S. western který poteší každého fandu. Ano občas to trochu drhne ale nádherné lokace, herec v hlavní úloze a O.S. příběh prostě pohladí po duši každého kdo tenhle žánr má rád. A to není málo. ()