poster

Welcome the Stranger

Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 94 min

Režie:

Justin Kelly

Scénář:

Justin Kelly

Kamera:

Matt Klammer

Hudba:

Tim Kvasnosky
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MorraEddie
  *

  Jsou dny kdy si náhodně vyberete film a je prostě skvělý. No a pak jsou dny kdy si vyberete Welcome the Stranger. Něco tak hloupého a rádoby uměleckého jsem dlouhou dobu neviděl. Bylo to tak povrchní a přitom tak prázdné. Tuhle hodinu a půl života mi už nikdo nikdy nevrátí. Pokud bych měl přesto vybrat nejhorší věc na celém snímku byl byl to naprosto katastrofální casting. Na druhou stranu se mi aspoň líbila hudba.(30.3.2018)

 • Marze
  *

  Film se prakticky nedá převyprávět, protože nemá děj. Na horor zase bez atmosféry. Závěrečný zklamaný pohled hrdiny na diváky je asi obousměrný.(15.5.2018)

 • kaylin
  *

  Díval jsem se dál a dál v naději, že to nakonec přinese něco chytrého, ale ono pořád nic a nic.(14.4.2018)

 • kingik
  ***

  Vizuální a (zamýšlená) umělecká forma fajn. A co dál? Když už se zdálo, že Windingem Refnem vizuálně opíchaná Abbey Lee se prosadí, vybere si poměrně unylý výkvět druhořadého režiséra Justina Kellyho, v němž velmi komorně a něžně nesměle pokukuje po incestu s bráchou, nebo spíše naopak, močí do prolákliny v zemi a to vše v rozlehlém domě. Film zanechává značně zmatený dojem. Přesto většinu času drží diváka v naději, že se v něm stane cosi převratného. A v podstatě se žádného (smysluplného) rozuzlení nedobere. Abbey Lee je na nahotu skoupá, jednou skočí do bazénu nahá, je snímaná jen zezadu, takže není vyloučeno, že se jednalo o body double. To její kolegyně Riley Keough už nějakým tím obnaženým prsem nešetří, jen ta kamera tak rychle uhýbá, až z toho nikdo nic nemá. Třetí do party je Caleb Landry Jones, ten je jakýsi obsedantní magor, co trpí výpadky(?) paměti, vytváří podivné ilustrace do své chystané knihy a má vztah s divnou přítelkyní, co náhle dojede do domu narušit jeho kruhy, jinak jeho záměr ve filmu je poměrně obestřen záhadou, jako celý vznik tohoto filmu, který nijak extra nepracuje s divákem, stejně nejednoznačné je i jeho žánrové zařazení. Ve filmu má místo erotika, psychologické drama, mysteriozní thriller i scifi. Film odkrojí tamhle, tuhle, jen neřeší podstatnou věc - zda tohle prapodivné přepínání v žánrech má nějaký skutečný cíl. A pro koho je vlastně určeno. Nástup v ději hlásí podivné vize, paranoia i sílící podezření. Abbey Lee a spol. to zvládl se ctí, divák je hormonálně rozložen a o to (patrně) režisér usiloval. 5/10(18.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace