New Game!! (TV seriál)

Njú gému!!

New Game!!

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2017, 12x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Z počátku jsem nevěřil, že by mohla být druhá řada lepší než ta první a u úplně prvního dílu jsem měl skoro až dojem, jestli jen nesleduji nějaké OVA a pochyboval, zda se druhá série jen neponese v duchu rádoby obyčejných a třeba i náhodných příběhů z prostředí firmy tvořící nové hry s mě již známými hrdinkami. Postupně se ale ukázalo, že druhá série má opět svůj ucelený koncept i příběh a nakonec mě také přesvědčila o tom, že je o něco lepší jak série první. Podstatný podíl na tom mají obě nové postavy, které do týmu přicházejí, protože krásně kontrastují se stávajícími členkami a zároveň se díky tomu třeba i lépe ukazuje, kam se naše hlavní hrdinka posunula. Ty rozpory mezi dvojicemi Aoba x Momiji a Narumi x Nene ukazují zajímavé aspekty pracovních vztahů a přístupy k práci, kdy ale někdo jako já chápe obě dvě strany a nikdo vlastně není špatný. K tomu tohle anime člověka stále dokáže přesvědčit o zápalu všech zúčastněných a jejich lásce k tomu co dělají. To, že je to občas i docela vtipné a pořád velmi příjemné (protože spousta postav je vskutku roztomilá) platí pořád (tyto atributy měla i první série). Co se týká hudby, tak opening se mi líbil velmi, zbytek hudebních motivů už mě ale tak neoslovil. Další věc co mě zaujala víc než u první série byla i samotná hra, kterou děvčátka tvořila, tentokrát jsem měl místy i pocit, že bych si PECO chtěl zahrát. I závěr se povedl, byl emotivní, ale neměl jsem z toho až takový pocit přehnanosti, jako u některých jiných anime. Ve výsledku je tedy druhá série nové hry lepší a pokud bych to měl zkusit vystihnout jedním slovem, tak je prostě mnohem promyšlenější. 7,5/10(27.9.2017)

První série byla úžasná, druhá mě dost nudila.(13.10.2019)

Druhá řada oproti té první přesně ví, čeho chce docílit a podle toho to i vypadá - humornější ale i realističtější (pokud se o něčem takovém dá v daném žánru mluvit) s lépe dodělanými charaktery; vyniká inspirace v opravdovém herním vývoji a jde vidět, že si to autoři opravdu nastudovali a slušně adaptovali... i po produkční stránce to vypadá lépe a celkově má druhá řada vše, co té první chybělo. Úplně perfektní to sice není (jsou tu slabší sekce a občas nechybí typická klišé), ale v často se opakujícím a generickém moe žánru jde o něco opravdu čerstvého a zaslouží si 8/10, i když trochu s odřenýma ušima (zvlášť když se jedná o adaptaci 4-koma Kirara mangy).(27.9.2017)