Mezi operetně vyhlížející trampy jezdí i bankéřova dcera, dokonce se tam seznámí s přitažlivým mužem, jenž tají svou identitu. Nesmírně slaboučký a prostoduchý film, považovaný za jeden z nejhorších děl meziválečného období, byl nejen odsouzen kritikou, ale navíc vyvolal protesty skutečných skautů. (oficiální text distributora)

infernet odpad!

Bože, do čehos to duši dal?!? Ty "herce" snad pozbírali někde v noční tramvaji,ne? Spousta prvorepublikových filmů z dnešního pohledu za moc nestojí, ale tohle je děs! To je snad poprvé, kdy bezmezně věřím oficiálnímu textu distributora. ()

jackvez

Ač je dnes skoro neuvěřitelné, že to kdysi někdo myslel vážně, Osada mladých snů patří k základnímu vzdělání stejně, jako bohatýrská trilogie. Neubauerova kniha je čiré utrpení, ale u filmového zpracování jsem se výborně bavil, pokud tedy sličná Nasťa a/nebo Bill Stín zrovna nekvíleli sladkobolné písně. ale jinak, boží! Užasné hlášky, Nasťa a její nejlepší přítel si důsledně vykají, trampové z osady se pohybují krajinou ve tvaru rázným krokem za zpěvu pochodových písní. Must see! :-) ()