Mountain Fever

• Velká Británie Dead Certain
Francie / Velká Británie, 2017, 78 min

Solverino odpad!

Tak to je horký kandidát na Odpad! roku! Super nelogické chování totální bandy looserů a idiotů, debilní dialogy a šílená nuda. Fakt totální sračka na úrovní ročníkové práce ve zvláštní škole. Hnus a ztráta času. ()

kingik

Více než s epidemií smrtící chřipky se vydatně bojovalo s nedostatkem financí. Výsledkem je slabá realizace, která se projevuje úplně všude. A dokonce by mně ani ten slabý realizační tým nevadil, kdyby se přidalo na tempu a lepším dějovém progrese. Ono se toho za těch střídmých 80 minut zrovna moc nepřihodí. Film čítá všehovšudy čtyři podstatné postavy, z toho jednu lze vnímat za kladnou, to je maník, co přijíždí do domu po svých (patrně již zesnulých) rodičích, dále je zde francouzsky hovořící mladá žena s ukrajinskými kořeny, která tohoto maníka přivede do střetu se svým nebezpečným francouzským manželem a jeho komplicem, jimž "štípla" peníze. Celé to je situované do jednoho domu, kde se naplno projeví maníkova neschopnost zbavit se jedné hubené ženské a schopnost válet se vytrvale po podlaze. Na závěr se pokocháme zasněženým lesíkem a víc už se do filmu nedostalo. O chřipce kolují víceméně jen kusé informace Je však sympatické, že celé se to snaží uhrát na dusnou a houstnoucí atmosféru domu ve francouzských horách. Ve filmu je znát výrazná francouzská stopa, natáčelo se ve francouzských horských oblastech, kamera ovšem jejich majestátnost nedokázala zachytit. Dobré technické známky si nezaslouží ani střih. Na efekty se (raději) úplně pozapomnělo, na virus nikoho neuvidíme umírat. Z hororového hlediska je zde jen nepatrný zlomeček. Herecký ansámbl je optimální. Tim Miller a Anya Korzun u mě úplně nepropadli (herecké beznaději). Pro německého režiséra Hendrika Fallera je to první pokus o celovečerní biják. "Pokus" je adekvátní označení, neb na kvalitní film to má plno nedostatků, nicméně z průměrného hodnocení ještě nikdo smrtící chřipkou neochořel. 5/10 ()